ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ δεν ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα σε ένα παιχνίδι όπου θεωρητικά έπρεπε να κερδίσει. Έμεινε στο 1-1 με τον Παναιτωλικό, βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι, όμως στην επανάληψη ισοφάρισε με τον Νέιρα. Είχε την κατοχή αλλά δεν είχε τις φάσεις, έχοντας σαφώς το μυαλό του και στη σημερινή αναμέτρηση. Επιστρέφει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και ψάχνει να κάνει την υπέρβαση κερδίζοντας τον Απόλλων, σε ένα ματς όπου θα ψάξει το γκολ, αλλά θα κοιτάξει πρωτίστως την αμυντική του λειτουργία.

Δεν υπάρχουν προβλήματα, καθώς όλοι οι παίκτες μπήκαν στην αποστολή.

Bet Info - ΟΦΗ

Έρχεται από 4 σερί Under 2,5 σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια.

Ο Γιώργος Σίμος δήλωσε: «Μπορούμε να πούμε πολλά πράγματα για μια ομάδα όπως ο Απόλλωνας έχει κατακτήσει τίτλους, έχει παίξει τέσσερις φορές σε ομίλους και σίγουρα έχει περισσότερα ματς από εμάς. Όμως εμείς με μεγάλο σεβασμό προς τον αντίπαλο, δεν θα σκεφτούμε τίποτα άλλο παρά μόνο ότι έχουμε την ευκαιρία να κάνουμε ακόμα μια αγωνιστική υπέρβαση. Το μόνο πράγμα που θέλουμε είναι να είμαστε συγκεντρωμένοι και να κάνουμε την δεύτερη υπέρβαση.  Είναι έμπειρη ομάδα, παίζουν μαζί πολλά χρόνια και έχει γίνει ένα ισχυρό σύνολο. Έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά αλλά με μεγάλο σεβασμό προς τον αντίπαλο αλλά γνωρίζουμε τα χαρακτηριστικά τους και τα αδύνατα σημεία τους ώστε να είμαστε έτοιμοι 110% για τη νίκη και θα σημαίνει πολλά για τον σύλλογο μας».

Απόλλων Λεμεσού

Δυσκολεύτηκε απέναντι στην Πάφο όμως τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 χάρη σε γκολ του Ντένιτς στο 56'. Είχε την κυριαρχία στο ματς και δεν απειλήθηκε σε πολλές φάσεις, φτάνοντας έτσι στη δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα. Με ένα σερί 2-1-0 βρίσκεται στην κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος και πλέον κοιτάει την ευρωπαϊκή του πορεία. Σήμερα το παιχνίδι είναι δύσκολο, όμως με την εμπειρία που έχει από τη διοργάνωση θα προσπαθήσει να προκριθεί στην επόμενη φάση με στόχο να μπει στη συνέχεια στους ομίλους. Δεν πρόκειται να μπει επιθετικά από το ξεκίνημα, όμως το σίγουρο είναι πως όταν βρει κενούς χώρους θα κάνει τη ζημιά.

Εκτός είναι ο μεσοεπιθετικός Γούστε. Δεν υπάρχουν άλλες απουσίες.

Bet Info - Απόλλων Λεμεσού

Έχει σημειώσει προσφάτως 3/4 Over 2,5 και 4/6 G/G σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

Ο Σοφρώνης Αυγουστή τόνισε: «Αυτό το παιχνίδι είναι πολύ σημαντικό, ξέρουμε τις δυσκολίες που θα βρούμε στον αγωνιστικό χώρο, γιατί είναι ένα μικρό γήπεδο. Είμαστε έτοιμοι γι’ αυτό το παιχνίδι μ’ έναν πολύ καλό αντίπαλο όπως είναι ο ΟΦΗ. Και οι δύο ομάδες θέλαμε να μην αγωνιστούμε μαζί, αλλά αυτά έχει το ποδόσφαιρο, κάθε ομάδα θα προσπαθήσει για να περάσει στον επόμενο γύρο. Σίγουρα η δική μας ομάδα έχει προετοιμαστεί γι’ αυτό το παιχνίδι, γνωρίζουμε πως στον ΟΦΗ υπάρχουν αρκετοί καλοί παίκτες και αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς είναι να εφαρμόσουμε το δικό μας πλάνο στο γήπεδο. Πιστεύω πολύ στους παίκτες μου, έχουν περάσει αρκετά δύσκολα ματς και ήρθαμε εδώ για να πάρουμε την πρόκριση στον επόμενο γύρο»