Γαλατασαράι

Το βράδυ της προτελευταίας ημέρας του Αυγούστου (30/8) η Καϊσερίσπορ υποδέχτηκε τη Γαλατασαράι για την 3η αγωνιστική της τουρκικής Super Lig. Ο Πέδρο Ενρίκε, άνοιξε το σκορ στο 37' για τους γηπεδούχους. Στο 65' ο συμπαίκτης του Αμπντενούρ αποβλήθηκε και στο επόμενο λεπτό ο Μπελχαντά της Γαλατά ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι. Στο 73' ήταν η σειρά του Ενρίκε να αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη, έχοντας δεχτεί την πρώτη μόλις τέσσερα λεπτά νωρίτερα ενώ περίπου ένα τέταρτο αργότερα, ο Μπάμπελ έκανε το 1-2 για την Τσιμ Μπομ, για την οποία αποβλήθηκε στο 89' ο Μορ. Στο 91' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Μπουλούτ και όποιοι θεώρησαν πως το ματς τέλειωσε έπεσαν έξω. Ο Μπουλούτ πήρε κίτρινη στο 93', δεύτερη κίτρινη στο 94' (!) και στο 98' ο Μπουγιούκ της Γαλατά έκανε το 2-3, χαρίζοντας στην ομάδα του μια σπουδαία επικράτηση, σε ένα θεότρελο ματς.

Ο Ντιάν πήγε δανεικός στη Μπρίζ, ήρθαν ο χαφ Λεμινά και ο σούπερ σταρ Φαλκάο (Ε) απο τη Μονακο. Τιμωρημένοι οι μέσοι Μορ και Σέρι. Εκτός και ο επιθετικός Αντόνε για τον ίδιο λόγο.

Bet Info - Γαλατασαράι

Έχει δεχτεί γκολ και στα τρία φετινά.

Κασίμπασα

Απογοητευτική εμφάνιση και (λογική) εντος έδρας ήττα απο την μαχητική Ανκαραγκουτσού με 1-0. Δεν ήταν για... ήττα, πιο ορθό αποτέλεσμα η «μοιρασιά» μιας και οι γηπεδούχοι έβγαλαν πολλές φάσεις, ωστόσο δεν κατάφεραν να βρούν το γκολ. Αρκετές ευκαιρίες, δύο δοκάρια, ασφυκτική πίεση αλλά αν δε σκοράρεις βαθμούς δεν παίρνεις. Τραγική εκτός έδρας συγκομοιδή, θα πρέπει να σοβαρευτεί αν θέλει να μαζέψει βαθμούς.