Κόπα Λιμπερταδόρες 29/4: Ντιφενσόρ Σπόρτινγκ - Δε Στρόνγκεστ & Βελέζ Σάρσφιλντ - Νασιονάλ Ασουνσιόν

Από: Μαρίνος Πάντζης

28/04/2014

Η διοργάνωση του Κόπα Λιμπερταδόρες, βρισκόμενη στην φάση των “16” και έχoντας βγάλει το πρώτο ζευγάρι των προημιτελικών,

ανοίγει την αυλαία για το τελικό στάδιο με δύο αναμετρήσεις. Και οι δύο αναμετρήσεις θα μας απασχολήσουν στοιχηματικά και θα δώσουμε τις αναλύσεις μας.

ΝΤΙΦΕΝΣΟΡ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ – ΔΕ ΣΤΡΟΝΓΚΕΣΤ (01:15)

Αγώνας πρώτου γύρου: Δε Στρόνγκεστ – Ντιφενσόρ Σπόρτινγκ 2-0

Έδρα: “ Estadio Luis Franzini “

Προιστορία: Οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες στην Ουρουγουάη, για πρώτη φορά δίχως να έχουν προιστορία μεταξύ τους με γηπεδούχο την Ντιφενσόρ Σπόρτινγκ.

Ντιφενσόρ Σπόρτινγκ:

Αγωνιστική δράση: Στο πρωτάθλημα της Ουρουγουάης, η ομάδα της γηπεδούχου Ντιφενσόρ Σπόρτινγκ, σημείωσε ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα, στην τελευταία αγωνιστική πρίν τον επαναληπτικό με την Δε Στρόνγκεστ. Οι “Βιόλα” φιλοξένησαν την Ρεντίστας για την δωδέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος, σε μία αναμέτρηση όπου αν και πήραν πρώτοι προβάδισμα στο σκόρ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ισοφαρίστηκαν άμεσα και δίχως να καταφέρουν να αντιδράσουν, έμειναν στην ισοπαλία με 1-1.

Κατάσταση: Σε κακή αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η ομάδα του Fernando Curutchet, η οποία μετά και την ήττα στο πρώτο παιχνίδι με την Δε Στρόνγκεστ, στο πρωτάθλημα της αγνοεί την χαρά της νίκης για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική.

Δε Στρόνγκεστ:

Αγωνιστική δράση: Στην Κλαουζούρα της Βολιβίας, η ομάδα της Δε Στρόνγκεστ, βρισκόμενη στην 17η αγωνιστική, επέστρεψε στις νίκες μία αγωνιστική πριν τον επαναληπτικό για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Οι “τίγρεις” αντιμετώπισαν εντός έδρας την Οριέντε Πετρολέρο, σε μία αναμέτρηση όπου αν και το πρώτο ημίχρονο πέρασε απαρατήρητο, δύο γκόλ των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίωρο της αναμέτρησης έφτασαν για να δώσουν την νίκη στην ομάδα του Eduardo Villegas.

Κατάσταση: Η πρωταθλήτρια της περσινής Απερτούρα στην Βολιβία, παρουσιάζει, παρά τις νίκες της, μία αστάθεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις, δίχως να εμπνέει καμία σιγουριά.

Εκτίμηση: Θέλωντας η γηπεδούχος Ντιφενσόρ Σπόρτινγκ να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 απο το πρώτο παιχνίδι, θα μπεί δυναμικά στην αναμέτρηση για ένα γρήγορο γκόλ. Όπως είναι φυσικό η φιλοξενούμενη Δε Στρόνγκεστ θα παλέψει για ένα εκτός έδρας γκόλ το οποίο θα την φέρει πιο κοντά στην πρόκριση. Έτσι προτείνεται το GOAL/GOAL στο 1.95 στην sportingbet.

ΒΕΛΕΖ ΣΑΡΣΦΙΛΝΤ – ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΣΟΥΝΣΙΟΝ (03:45)

Αγώνας πρώτου γύρου: Νασιονάλ Ασουνσιόν – Βελέζ Σάρσφιλντ 1-0

Έδρα: “ Estadio Jose Amalfitani “

Προιστορία: Η Βελέζ Σάρσφιλντ θα φιλοξενήσει για πρώτη φορά στην ιστορία της την ομάδα της Νασιονάλ Ασουνσιόν.

Βελέζ Σάρσφιλντ:

Αγωνιστική δράση: Επέστρεψε στις νίκες με εκοφαντικό τρόπο, για το πρωτάθλημα της Αργεντινής, η ομάδα της γηπεδούχου Βελέζ Σάρσφιλντ. Το “φρούριο” φιλοξένησε την Ροζάριο Σεντράλ για την 16η αγωνιστική της Αργεντίνικης Torneo Final, και πετυχαίνωντας με άνεση απο δύο γκόλ σε κάθε ημίχρονο, πήρε την νίκη με 4-1.

Κατάσταση: Μετά απο ένα σερί αρνητικών αποτελεσμάτων, η ομάδα του Jose Oscar Flores πέτυχε νίκη ψυχολογίας, την οποία χρειαζόταν για την συνέχεια των αγωνιστικών της υποχρεώσεων.

Νασιονάλ Ασουνσιόν:

Αγωνιστική δράση: Ερχόμενη απο νίκη και η Νασιονάλ Ασουνσιόν, θα ταξιδέψει στην Αργεντινή. Οι “τρικολόρ” φιλοξενήθηκαν για την δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Παραγουάης, απο την ομάδα της Γκουαρανί, και δίχως να χάσει τον έλεγχο του αγώνα σε καμία στιγμή της αναμέτρησης και πετυχαίνωντας ένα γκόλ στο πρώτο και άλλα τρία στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε άνετη νίκη με 0-4.

Κατάσταση: Μετά απο τρία αρνητικά αποτελέσματα, η ομάδα του Gustavo Morinigo επέστρεψε στις νίκες, σπάζωντας το αρνητικό σερί που είχε δημιουργήσει.

Εκτίμηση: Και οι δύο ομάδες δείχνουν δυνατές για τον επαναληπτικό στην Αργεντινή, έχωντας και ένα εύθραστο αποτέλεσμα. Προτείνεται το OVER στο 1.80 στην stoiximan, εφόσον και οι δύο δείχνουν να έχουν σε πλήρη φόρμα την επιθετική τους γραμμή.

Επίσης ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την μεγάλη αναμέτρηση, ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ – ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ που προσφέρεται με 0% ΓΚΑΝΙΟΤΑ!!!!!