Κόπα Λιμπερταδόρες 27/02: Σαν Λορέντζο - Χοσέ Τεράν & Νιούελς Όλντ Μπόις - Νασιονάλ

Αυλαία για την τρίτη αγωνιστική μέρα της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Λατινικής Αμερικής και το στοιχηματικό μενού περιέχει δύο αναμετρήσεις.

San Lorenzo vs Jose Teron

Έδρα: “Estadio Pedro Bidegain”

Προιστορία: Οι δύο ομάδες δεν έχουν ξανασυναντηθεί, έχοντας ως επόμενο να μην υπάρχει προιστορία μεταξύ τους.

Σαν Λορέντζο:

Βαθμολογική θέση: Έχοντας μια αγωνιστική, η Σαν Λορέντζο βρίσκεται στην 4η θέση του 2ου ομίλου με κανέναν βαθμό.

Προηγούμενη αγωνιστική: Για την πρώτη αγωνιστική του ομίλου η Σαν Λορέντζο φιλοξενήθηκε απο την Βραζιλιάνικη Μποταφόγκο. Η πρωταθλήτρια Inicialτης Αργεντινής αφού δέχθηκε απο ένα γκόλ σε κάθε ημίχρονο ηττήθηκε με 2-0.

Αγωνιστική δράση: Ήττα στο Κόπα Λιμπερταδόρες για τα “κοράκια”, τρίτη σερί νίκη όμως στην Torneo Final της Αργεντινής. Το σύνολο του Edgardo Bauzaφιλοξένησε για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος την Κίλμες και αφού πέτυχε γκόλ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, πήρε την τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα, με 1-0.

Κατάσταση: Ύστερα απο το αρνητικό ξεκίνημα σε πρωτάθλημα και Κόπα, η Σαν Λορέντζο φαίνεται ανεβασμένη συνεχίζοντας με νικηφόρα αποτελέσματα.

Χοσέ Τεράν:

Βαθμολογική θέση: Η Χοσέ Τεράν δίχως να έχει ξεκινήσει τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της για το Κόπα Λιμπερταδόρες, βρίσκεται στην 2η θέση του 2ου ομίλου με 0 βαθμούς.

Αγωνιστική δράση: Η ομάδα απο το Εκουαδόρ, συνεχίζει τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της στην Σέριε Α της χώρας της, βρισκόμενη στην έκτη αγωνιστική. Για την τελευταία αγωνιστική η ομάδα του Pablo Repettoφιλοξένησε την Μάντα και πετυχαίνοντας γκόλ στο πρώτο ημίχρονο πήρε την νίκη με 1-0.

Κατάσταση: Αστάθεια παρουσιάζει η ομάδα της Χοσέ Τεράν, μετά απο έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της, βρισκόμενη στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Εκτίμηση: Φαβορί η γηπεδούχος Σαν Λορέντζο αλλά βλέποντας κανείς την επιθετική γραμμή της, προτείνεται το OVER στο 2.00 στην stoiximan.

ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΙΣ – ΝΑΣΙΟΝΑΛ (02:45)

Newells Old Boys vs Nacional

Έδρα: “Estadio Marcelo Bielsa”

Προιστορία: Οι δύο ομάδες θα μονομαχήσουν για πρώτη φορά μεταξύ τους.

Νιούελς Όλντ Μπόις:

Βαθμολογική θέση: Με μια αγωνιστική, η Νιούελς βρίσκεται στην 4η θέση του 6ου ομίλου δίχως βαθμό ακόμα.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα απο την Αργεντινή φιλοξενήθηκε απο την Ατλέτικο Νασιονάλ για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι η γηπεδούχος Ατλέτικο πέτυχε γκόλ δέκα λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, δίνοντας την ήττα στην Νιούελς με 1-0.

Αγωνιστική δράση: Στην Torneo Final της χώρας της, η ομάδα του Alfredo Bertiμετά απο τέσσερις αγωνιστικές πέτυχε την τελευταία αγωνιστική την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα. Οι “λεπροί” φιλοξενώντας την Ατλέτικο Ραφαέλα στην έδρα του και πετυχαίνοντας απο δύο γκόλ σε κάθε ημίχρονο πήραν εύκολη νίκη με 4-1.

Κατάσταση: Προβληματίζει η ομάδα της Νιούελς, εφόσον ξεκίνησε το Κόπα Λιμπερταδόρες και το πρωτάθλημα με αρνητικά αποτελέσματα.

Νασιονάλ:

Βαθμολογική θέση: Μια αγωνιστική και για την ομάδα της Νασιονάλ, η οποία βρίσκεται στην 3η θέση του 6ου ομίλου δίχως βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Στην πρεμιέρα των υποχρεώσεων της για το Κόπα Λιμπερταδόρες, η ομάδα απο την Ουρουγουάη φιλοξένησε την Γκρέμιο και δίχως να απαντήσει σε γκόλ των φιλοξενούμενων στο δεύτερο ημίχρονο, ηττήθηκαν με 0-1.

Αγωνιστική δράση: Στην Κλαουζούρα της χώρας της, η ομάδα του Gerardo Pelussoφιλοξένησε την Ντανούμπο για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δύο γκόλ όμως των φιλοξενούμενων στο δεύτερο ημίωρο της αναμέτρησης έφταναν να δώσουν την πρώτη ήττα της Νασιονάλ στο πρωτάθλημα με σκόρ 0-2.

Κατάσταση: Αν και ξεκίνησε με σερί νικών στο πρωτάθλημα, η Νασιονάλ απογοητεύει με τις εμφανίσεις της και τα αρνητικά αποτελέσματα.

Εκτίμηση: Μπορεί η ομάδα της Νιούελς να φαντάζει το απόλυτο φαβορί αλλά θα προτιμήσουμε το 2-3 γκόλ στο 1.90 στην sportingbet εφόσον και οι δύο ομάδες δεν είναι και τόσο παραγωγικές.

Μπείτε και δείτε τις εξαιρετικές αποδόσεις της Sportingbet για τους αγώνες του Κόπα Λιμπαρτεδόρες και όχι μόνο..