Ο θεσμός του Κόπα Λιμπερταδόρες συνεχίζει την δεύτερη μέρα του με 4 αναμετρήσεις στην 3η αγωνιστική των ομίλων!

Απο τις 4 αναμετρήσεις, οι 3 θα μας κάνουν να ασχοληθούμε μαζί τους στοιχηματικά..

Cerro Porteno vs Lanus

Έδρα: “General Pablo Rojas Stadium”

Προιστορία: Προιστορία με τις δύο ομάδες δεν υπάρχει, έτσι η αποψινή αναμέτρηση είναι η πρώτη και των δύο.

Σέρο Πορτένιο:

Βαθμολογική θέση: Παίζοντας μόνο μια αγωνιστική, η Παραγουανή Σέρο Πορτένιο, βρίσκεται στην 4η θέση του 3ου ομίλου δίχως βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα του Francisco Arceφιλοξενήθηκε για την πρώτη αγωνιστική του ομίλου απο την Ντεπορτίβο Κάλι. Δίχως να πετύχουν και οι δύο ομάδες κάτι αξιόλογο στο πρώτο ημίχρονο, η γηπεδούχος πήρε προβάδισμα στο σκόρ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, και δίχως να αντιδράσει η Πορτένιο ηττήθηκε με 1-0.

Αγωνιστική δράση: Στην Πριμέρα Ντιβιζιόν όμως οι “γίγαντες” συνεχίζουν αήττητοι. Βρισκόμενη στην κορυφή του πρωταθλήματος, η Πορτένιο φιλοξένησε για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος, την 3 Ντε Φεμπρέρο. Δίχως να χάσει ούτε λεπτό τον έλεγχο του αγώνα το σύνολο του Arceπήρε την δεύτερη νίκη της με 2-1.

Κατάσταση: Μπορεί να ηττήθηκε στην πρεμιέρα η Σέρο Πορτένιο αλλά συνεχίζει ανηφορική πορεία στο πρωτάθλημα της.

Λανούς:

Βαθμολογική θέση: Έχοντας και η Λανούς μια αγωνιστική, μέχρι στιγμής για το Κόπα Λιμπερταδόρες, βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 1 βαθμό.

Προηγούμενη αγωνιστική: Για την πρώτη αγωνιστική του 3ου ομίλου, η Λανούς φιλοξένησε την ομάδα της Ο'Χίγκινς. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν στα εννενήντα λεπτά να καταφέρουν κάποιο γκόλ και έμειναν στην λευκή ισοπαλία.

Αγωνιστική δράση: Στην Torneo Final της Αργεντινής, οι “βυσσινοί” έσπασαν στην τελευταία αγωνιστική το αρνητικό σερί που είχαν δημιουργήσει. Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα του Guillermo Barros Schelottoφιλοξένησε την Βελέζ Σάρσφιλντ και σε μια αναμέτρηση ροντέο πήρε την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα με 3-2.

Κατάσταση: Μεγάλη αστάθεια παρουσιάζει η ομάδα απο την Αργεντινή, προβληματίζοντας με τις εμφανίσεις της.

Εκτίμηση: Και οι δύο ομάδες έχουν κοινό αγωνιστικό χαρακτήρα, γι'αυτό αξίζει η ΙΣΟΠΑΛΙΑ στο 3.20 στην stoiximan.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΙΡΟ – ΣΑΝΤΑ ΦΕ (03:00)

Atletico Mineiro vs Santa Fe

Έδρα: “Estadio Independencia”

Προιστορία: Δεν υπάρχουν αναμετρήσεις με τις δύο ομάδες, έτσι η προιστορία θα ξεκινήσει απο την αποψινή αναμέτρηση.

Ατλέτικο Μινέιρο:

Βαθμολογική θέση: Η γηπεδούχος Ατλέτικο Μινέιρο, μετά απο μία αγωνιστική, βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 4ου ομίλου έχοντας 3 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η κάτοχος του περσινού Κόπα Λιμπερταδόρες φιλοξενήθηκε στην πρώτη αγωνιστική του ομίλου απο την Ζαμόρα και πετυχαίνοντας γκόλ τρία λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, πήρε την νίκη με 0-1.

Αγωνιστική δράση: Νίκη και στο πρωτάθλημα “Μινέιρο” για την ομάδα του Paulo Autuori. Οι “κόκκορες” φιλοξένησαν την Αμέρικα Μινέιρο για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος και αφού βρέθηκαν απο το πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκόρ με 0-2, έκαναν την ανατροπή και πήραν την δεύτερη σερί νίκης τους, με σκόρ 3-2.

Κατάσταση: Ανεβασμένοι οι πρωταθλητές οι οποίοι συνεχίζουν με νίκη σε πρωτάθλημα και Κόπα Λιμπερταδόρες.

Σάντα Φε:

Βαθμολογική θέση: 1η στον 4ο όμιλο βρίσκεται η ομάδα της Σάντα Φε έχοντας 3 βαθμούς μετά απο μια αγωνιστική.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η Κολομβιανή Σάντα Φε φιλοξενώντας την Νασιονάλ Ασουνσιόν για την πρώτη αγωνιστική δράση των ομίλων και αφού σπατάλησαν και οι δύο ομάδες το πρώτο ημίχρονο, καθάρισε στο δεύτερο 45λεπτό το θέμα νίκη, επικρατώντας με 3-1.

Αγωνιστική δράση: Στην κορυφή και της Λίγκα Ποστομπόν βρίσκεται η ομάδα του WilsonGutierrez. Όμως την τελευταία αγωνιστική το “κόκκινο εξπρές” φιλοξένησε για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος την ομάδα Μιλονάριος και δίχως να απαντήσει σε γκόλ των φιλοξενούμενων, τρία λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, δέχθηκε την ήττα με 0-1.

Κατάσταση: Ανεβασμένη η Σάντα Φε στις τελευταίες αγωνιστικές υποχρεώσεις της, αλλά η ήττα απο την Μιλονάριος μπορεί να φανεί κρίσιμη για την συνέχεια της ομάδας του Gutierrez.

Εκτίμηση: Ξεκάθαρο φαβορί η ομάδα της Ατλέτικο Μινέιρο, έτσι προτείνεται το 2-3 γκόλ στο 1.90 στην sportingbet.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ – ΕΜΕΛΕΚ (03:00)

Flamengo vs Emelec

Έδρα: “Estadio do Maracana”

Προιστορία: Οι δύο ομάδες έχουν ξανασυναντηθεί σε όμιλο του Κόπα Λιμπερταδόρες, και με γηπεδούχο την ομάδα της Φλαμένγκο να παίρνει την νίκη.

Φλαμένγκο:

Βαθμολογική θέση: Έχοντας μία αγωνιστική μόνο στον 7ο όμιλο του Κόπα Λιμπερταδόρες, η γηπεδούχος Φλαμένγκο βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα δίχως βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Πρώτη αντίπαλος για την ομάδα του Jayme de Almeida Filho, στην πρώτη αγωνιστική του Κόπα Λιμπερταδόρες, η Κλάμπ Λεόν. Η Βραζιλιάνοι φιλοξενήθηκαν απο τους Μεξικάνους και δεχόμενοι απο ένα γκόλ σε κάθε ημίχρονο ηττήθηκαν με 2-1.

Αγωνιστική δράση: Στο πρωτάθλημα του “Καριόκα” τώρα η Φλαμένγκο, βρισκόμενη στην κορυφή του πρωταθλήματος πέτυχε την περασμένη αγωνιστική την τρίτη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα. Οι “κοκκινόμαυροι” φιλοξενήθηκαν για την δέκατη αγωνιστική απο την Ρεσέντε και αφού πέτυχαν δύο γκόλ στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο πήραν την νίκη με 0-3.

Κατάσταση: Σε ανεβασμένη φόρμα βρίσκεται η ομάδα της Φλαμένγκο, που συνεχίζει με νίκες στο πρωτάθλημα της.

Έμελεκ:

Βαθμολογική θέση: Μία αγωνιστική και για την ομάδα της Έμελεκ, η οποία φιγουράρει στην 2η θέση του ομίλου με 3 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα απο το Εκουαδόρ φιλοξένησε στην πρώτη αγωνιστική του Κόπα Λιμπερταδόρες την Μπολιβάρ και αφού βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκόρ, έκανε την ανατροπή παίρνοντας την νίκη με 2-1.

Αγωνιστική δράση: Νίκη στο Κόπα, νίκη και στην Σεριε Α του Εκουαδόρ για την Έμελεκ. Το σύνολο του Gustavo Quinterosφιλοξενήθηκε απο την Μπαρτσελόνα Γκουαγιακίλ για την 5η αγωνιστική του Κολομβιανικού πρωταθλήματος και πετυχαίνοντας απο ένα γκόλ σε κάθε ημίωρο πήρε την νίκη με 1-2.

Κατάσταση: Σε εξαιρετική φόρμα η Έμελεκ που συνεχίζει τις υποχρεώσεις της σε Κόπα Λιμπερταδόρες και πρωτάθλημα αήττητη.

Εκτίμηση: Και οι δύο ομάδες έχουν πολύ δυνατό σύνολο γι'αυτό και ποντάρω στο GOAL/GOALστο 2.00 στην vistabet.

Ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την μεγάλη αναμέτρηση ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ-ΤΣΕΛΣΙ που προσφέρεται με 0% γκανιότα!!!