Κοντράρει η Μίλαν, συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις η Λαμία

11/11/2018

Καλησπέρα στην παρέα του Bet-planet. Ημέρα αγωνιστικών υποχρεώσεων για τις ομάδες λίγο πριν την διακοπή για το Nations League. Δύο σημεία ξεχώρισα από το Κυριακάτικο πρόγραμμα. Σημεία σε απόδοση 2.10 και 3.35. Πάμε να δούμε.

Ξεκινάω με τον αγώνα της Μίλαν εναντίον της Γιουβέντους. Αν και παρουσιάστηκε νωχελική στο πρώτο μέρος, η Μίλαν κατάφερε και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από μία δύσκολη έδρα όπως είναι αυτή της Μπέτις. Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο και εν τέλει βρήκε σκορ στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Σούσο να ισοφαρίζει και να χαρίζει τον έναν βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Από την άλλη πλευρά μη αναμενόμενη ήττα δέχθηκε η Γιουβέντους στην έδρα της με αντίπαλο την Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ (1-2). Ενώ οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων η φιλοξενούμενοι μπόρεσαν κόντρα στην ροή του ματς να βρουν δύο γκολ και τελικά να πάρουν την νίκη. Δεν πείθουν με τις εμφανίσεις του ο δύο ομάδες. Θα έχει την στήριξη του κόσμου η Μίλαν και αναμένεται η έδρα της να είναι καυτή. Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση οι Σούσο και Κουτρόνε, πιστεύω μπορεί να πάρει αποτέλεσμα απέναντι σε μία Γιουβέντους που δαπάνησε πολλά λεφτά το καλοκαίρι χωρίς όμως να παίζει ποδόσφαιρο κυριαρχίας μέχρι στιγμής σε όλες τις διοργανώσεις. 1Χ διπλή ευκαιρία σε απόδοση 2.10.

Τελειώνω με το ματς της Λαμίας απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Αρκετά ανταγωνιστική τον τελευταίο καιρό παρουσιάζεται η Λαμία. Σίγουρα δεν άξιζε την λευκή ισοπαλία στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα καθώς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο. Από την άλλη πλευρά συνεχίζει να απογοητεύει με τις εμφανίσεις του ο Αστέρας Τρίπολης ο οποίος αυτή την φορά δέχθηκε εντός έδρας ήττα με αντίπαλο την Ξάνθη με σκόρερ του μοναδικού τέρματος τον Γιέντρισεκ στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι η ομάδα του κόουτς Παντελίδη συμπλήρωσε 5 ματς χωρίς νίκη και πλέον η θέση του άρχισε να «τρίζει». Υπάρχει ποιότητα στην επιθετική γραμμή των γηπεδούχων με τους Μπαράλες και Καραμάνο να πραγματοποιούν καλή χρονιά μέχρι στιγμής. Από την άλλη πλευρά σε κρίση βρίσκεται ο Αστέρας και βρίσκεται μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Πιστεύω ότι η Λαμία είναι ικανή να πάρει τους τρεις βαθμούς στην έδρας της . Άσσος σε απόδοση 3.35.