Η Βέρντερ που μπορεί

17/05/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του Bet-Planet. Σήμερα θα ασχοληθούμε με μία μόνο αναμέτρηση αυτή ανάμεσα στην Βέρντερ και την Λειψία.

Πραγματοποίησε πειστική εμφάνιση μετά από καιρό και έτσι η Βέρντερ Βρέμης μπόρεσε να πανηγυρίσει τεράστιο διπλό στην έδρα της Χόφενχάιμ με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν όμορφο και επιθετικό ποδόσφαιρο ενώ ο Έγκστειν ήταν εκεί την ώρα που έπρεπε σκοράροντας στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης. Από την άλλη πλευρά, η  Λειψία που υποδεχόταν την Μπάγερν κατάφερε να κρατήσει χαμηλό τέμπο στην αναμέτρηση με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να αναδειχθούν ισόπαλες με 0-0. Ματς με ελάχιστες φάσεις , πολύ κακό από άποψη θεάματος το πρώτο ημίχρονο. Μονόπλευρο το ενδιαφέρον θα είναι στην έδρα της Βέρντερ καθώς οι γηπεδούχοι θα προσπαθήσουν να πάρουν την νίκη έτσι ώστε να συνεχίσουν να έχουν ελπίδα για ενδεχόμενη εξασφάλιση ευρωπαϊκής θέσης. Από την πλευρά της, η Λειψία παραμένει σταθερά 3η  βαθμολογικό πίνακα ανεξαρτήτου αποτελέσματος, δεν θα ρισκάρει. Θα μπουν δυνατά στην αναμέτρηση οι παίκτες του Κόφελντ, υπάρχει ποιότητα στην επίθεση καθώς σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκονται οι Ρασίκα και Κρούζε. Άσος σε απόδοση 2.65.