Η επιστροφή του Ρονάλντο στο σπίτι του

22/10/2018

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Δεν τα πήγαμε καλά το σ/κ που μας πέρασε χάθηκαν πολλά σημεία στις λεπτομέρειες. Συνεχίζουμε όμως δυναμικά με σκοπό το κέρδος. Σήμερα θα κάνω παιχνίδι σε Ελλάδα και Αγγλία.

Ξεκινάω με το μεγάλο ματς της ΑΕΚ κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου. Με «σβηστές» τις μηχανές η Ένωση πήρε το διπλό στην έδρα του Απόλλων Σμύρνης με γκολ του Μάνταλου στο πρώτο ημίχρονου και του Λιβάια στο δεύτερο. Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων η ΑΕΚ, απειλήθηκε ελάχιστα. Από την άλλη πλευρά η Μπάγερν έδειξε χαρακτήρα και πήρε υπερπολύτιμο διπλό στην έδρα της Βόλφσμουργκ με 3-1. Δύο γκολ ο Λεβαντόβσκι, ένα ο Ροντρίγκιεζ. Παρόλα αυτά όμως για άλλη μία φορά δέχθηκε γκολ δείχνοντας έτσι τα μεγάλα αμυντικά προβλήματα που έχει φέτος. Η ΑΕΚ έχει γρήγορους παίκτες θα έχει και την υποστήριξη των φιλάθλων. Πιστεύω θα δούμε ανοιχτό παιχνίδι, GG σε απόδοση 2.10.

Τελειώνω με το ματς της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στην Γιουβέντους. Αναδείχθηκε ισόπαλη στο ντέρμπι του Σαββάτου η Γιουνάιτεντ με αντίπαλο την Τσέλσι στο «Στάμφορντ Μπριζ» με σκορ 2-2. Αν και βρέθηκε να χάνει έπειτα από κεφαλιά του Ρούντιγκερ στο πρώτο ημίχρονο, γύρισε το ματς «τούμπα» με δύο όμορφα σουτ του Μαρσιάλ. Ο Μπάρκλει παρόλα αυτά είχε διαφορετική γνώμη ισοφαρίζοντας στο 96ο λεπτό δίνοντας έτσι από ένα βαθμό σε κάθε ομάδα. Αντίθετα την πρώτη της γκέλα για φέτος έκανε η Γιουβέντους απέναντι στην Τζένοα εντός έδρας με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερο στο μυαλό τους τον αγώνα της Τρίτης, δεν απείλησαν και έτσι η ισοπαλία μπορεί να κριθεί ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες με μεγάλη ιστορία θα γίνει στο «Όλντ Τράφορντ» με μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης τον Κριστιάνο Ρονάλντο ο οποίος επιστρέφει στο «σπίτι» του μετά από τέσσερα χρόνια. Θα θέλει να αποδείξει πράγματα ο Πορτογάλος. Ρονάντο Anytime Scorer σε απόδοση 2.30.