Η «εκδίκηση» του Μουρίνιο, με το 1.87 σε Αμπερντίν και Γούλβερχαμπτον

04/12/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Εμβόλιμη αγωνιστική σε Αγγλία και Σκωτία και επίσης θα ασχοληθούμε με ένα μονό και μία δυάδα. Πάμε να δούμε τα σημεία μας για σήμερα.

Ξεκίνημα με το μονό μας που προέρχεται από τον αγώνα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ. Σε καθόλου καλή αγωνιστική κατάσταση δεν βρίσκονται οι «κόκκινοι διάβολοι». Νέο στραβοπάτημα, αυτή την φορά εντός έδρας με αντίπαλο την Άστον Βίλα (2-2). Μέτρια εικόνα από την ομάδα του Σόλσκιερ, πρωταγωνίστησαν για ακόμα μία φορά τα αμυντικά κενά. Από πλευράς Τότεναμ, έκανε το 3/ από τότε που κάθισε στον πάγκο της ομάδας ο Μουρίνιο, νικώντας αυτή την φορά εντός έδρας με 3-2 την Μπόρνμουθ. Έδειξαν σημάδια χαλαρότητας στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι που λίγο έλειψαν να το πληρώσουν με την ισοφάριση. Στην συγκεκριμένη αναμέτρηση πιστεύω πως οι «πετεινοί» έχουν τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση. Παίζουν πανέμορφο επιθετικό ποδόσφαιρο, η Γιουνάιτεντ δείχνει αδύναμη να αντιδράσει τουλάχιστον αμυντικά την δεδομένη χρονική στιγμή. Ανανεωμένος ο Άλι, επέστρεψε στα γκολ ο Κέιν, όλα οδηγούν στο διπλό που τις τελευταίες ώρες έχει ανέβει στο 2.72.

Το δεύτερο σημείο μας για σήμερα προέρχεται από το Γούλβς - Γούεστ Χαμ. Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για της Γούλβς σε όλες τις διοργανώσεις, αυτή την φορά απέναντι στην μεγάλη έκπληξη του πρωταθλήματος για φέτος, την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-1). Αμφότερες έπαιξαν επιθετικά, το γκολ πέτυχε ο Ντόχερτι στο 64ο λεπτό. Από πλευράς Γουέστ Χαμ, κατάφερε να πάρει μεγαλειώδης διπλό στην έδρα της Τσέλσι με 1-0 έπειτα από φοβερό σουτ του Κρουέσγουελ στο 48ο λεπτό. Πήρε άριστα η άμυνα με τον Ογκμπονά να είναι «βράχος», καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Αντόνιο και Νομπλ με τον δεύτερο να ελέγχει πλήρως το κέντρο. Κέρδισε «πόντους» στον πάγκο της ομάδας ο Πελεγκρίνι, η ομάδα του πήρε νίκη μετά από περίπου δυόμιση (!) μήνες. Στην συγκεκριμένη αναμέτρηση πιστεύω πως θα δούμε ένα ανοιχτό παιχνίδι. Χιμένεθ και Τραορέ βρίσκονται σε καταπληκτική κατάσταση, πάντα επικίνδυνοι παραμένουν οι Αντόνιο, Άντερσον και Γιαρμολένκο. GG σε απόδοση 1.87.

Το τελευταίο μας σημείο για σήμερα προέρχεται από τον αγώνα  Αμπερντίν - Ρέιντζερς. Πέντε ματς αήττητοι είναι οι γηπεδούχοι οι οποίοι μετράνε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία. Σε τρομερή φόρμα ο Κόσγκροβ, σκόραρε και στο τελευταίο ματς ενάντια στην Σεντ Μίρεν. Από την άλλη πλευρά, εμφατική νίκη με 5-0 πήρε η Ρέιντζερς, εντός έδρας απέναντι στην Χαρτς και έτσι διατηρείται σε απόσταση «αναπνοής» από την πρώτη Σέλτικ. Σε αυτή την αναμέτρηση -όπως και στην προηγούμενη- περιμένω οι δύο ομάδες να παίξουν επιθετικά δείχνοντας την ποιότητα που διαθέτουν. Μπορεί να βρει γκολ η Αμπερντίν απέναντι στην Ρέιντζερς, δεδομένο πρέπει να θεωρείται το σκοράρισμα απέναντι στην άμυνα των γηπεδούχων και ειδικά όταν έχει στο ρόστερ σου παίκτες όπως ο Μορέλος και ο Κεντ. GG σε απόδοση 1.87.