Διπλασιασμός στο «Βικελίδης», 2.90+ στο Φάληρο

10/11/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Τρία σημεία ξεχώρισα από το σημερινό πρόγραμμα στην δική μας Super League 1. Πάμε να δούμε τις επιλογές αναλυτικά.

Ξεκίνημα από το Άρης - Αστέρας Τρίπολης. Στραβοπάτημα ολκής για τον Άρη στην Νέα Σμύρνη καθώς η ομάδα του Ένινγκ «κόλλησε» στο 1-1 απέναντι στον Πανιώνιο. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν φάσεις, ο αντίπαλος έμεινε με δέκα παίκτες και ήταν αυτός που ευτύχησε να προηγηθεί πριν όμως ο Ρόουζ με φοβερό σουτ καθορίσει το τελικό σκορ. Δύο δοκάρια στα τελευταία πέντε λεπτά της αναμέτρησης για τους «κιτρινόμαυρους», εξαιρετικά άτυχοι για πολλοστή φορά φέτος. Από την άλλη πλευρά, ο Αστέρας Τρίπολης παρέμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητος. Αυτή την φορά «έφυγε» με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα του Παναιτωλικού αφήνοντας καλές εντυπώσεις με την απόδοση του. Στην άφιξη του Γερμανού προπονητή στην Θεσσαλονίκη είχε δηλώσει ότι ο Άρης θα παίζει ένα επιθετικό παιχνίδι με ότι συνέπειες θα έχει αυτό στην άμυνα. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε δει κάτι τέτοιο καθώς στα τρία ματς που έχει καθίσει στον πάγκο δεν έχει επιβεβαιωθεί ούτε ένα over 2.5. Πιστεύω πως τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή για να υπάρξουν πολλά γκολ. Ο Αστέρας Τρίπολης είναι ομάδα που δεν της αρέσει να κλείνεται στην άμυνα, Φετφατζίδης, Γκάμα και Ιντέγε θα βρουν αρκετούς ελεύθερους χώρους έτσι ώστε να απειλήσουν. Over 2.5 σε απόδοση 2.12.

Το δεύτερο σημείο μας για σήμερα προέρχεται από την αναμέτρηση Ξάνθη - Πανιώνιος. Σε καθόλου καλό «φεγγάρι» δεν βρίσκεται η Ξάνθη η οποία αγνοεί την νίκη για τέταρτο διαδοχικό ματς. Ωστόσο στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση κατάφερε να κρατήσει τον Ολυμπιακό στον μηδέν και να πάρει μία πολύ σημαντική, εντός έδρας ισοπαλία. Από την άλλη πλευρά, ο Πανιώνιος αν και έπαιξε με παίκτη λιγότερο κατάφερε να σκοράρει και να σταθεί τυχερός απέναντι στον Άρη. Η Ξάνθη εντός έδρας παρουσιάζει ένα πολύ ανταγωνιστικό πρόσωπο, δεν είναι ικανοί οι «νεοσμυρνιώτες» ώστε να σταθούν εμπόδιο στην ποιοτική επιθετική γραμμή που διαθέτουν οι «θρακιώτες». Άσος σε απόδοση 1.88.

Τέλος κλείνουμε με την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Ατρόμητο. Ταξίδεψε στο Μόναχο με τον τίτλο του αουτσάιντερ, εν τέλει δίκαια έχασε με 2-0 από την πολύ ποιοτική Μπάγερν. Καθοριστικός ο Σα, οι «ερυθρόλευκοι» θα μπορούσαν να είχαν δεχθεί περισσότερα γκολ αν δεν υπήρχε ο Πορτογάλος κάτω από την εστία. Από την άλλη πλευρά, ο Ατρόμητος το πάλεψε όσο μπορούσε, έφυγε όμως ηττημένος από την έδρα της ΑΕΚ, δεχόμενος γκολ «μαχαιριά» στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Δεν μπορεί να δικαιολογηθεί η υψηλή τιμή που έχει το GG στην αναμέτρηση. Η ομάδα του Μάρτινς θα παραταχθεί για ακόμα μία φορά χωρίς τον Βαλμπουενά ενώ καθοριστικό ρόλο θα παίξει και η κούραση που «κουβαλάνε» οι παίκτες. Από την άλλη πλευρά, ο Ατρόμητος αποτελεί μία από τις ποιοτικότερες ομάδες στο ελληνικό πρωτάθλημα, μπορεί να βρει κάποιο γκολ στην αναμέτρηση με τους Νσικουλού και Μανούσο να αποτελούν διαρκή κίνδυνο για κάθε αντίπαλη εστία. GG σε απόδοση 2.90.