Γαλατασαράι-Ρεάλ. Προγνωστικά στοιχήματος Champions League 9/4

Από: Bisk

08/04/2013

Στη ρεβάνς του 3-0 της Μαδρίτης, Γαλατασαράι και Ρεάλ διασταυρλωνουν τα ξίφη τους αύριο, ουσιαστικά σε ένα παιχνίδι με μοναδικό κίνητρο το γόητρο.

Οι όποιες ελπίδες των Τούρκων για ένα καλό αποτέλεσμα στη Μαδρίτη, που θα τους έδινε ελπίδες για τον επαναληπτικό της Πόλης, πήγαν περίπατο μετά το 3-0 του πρωτου αγώνα. Η Ρεάλ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 πριν το ημίωρο, βάζοντας γρληγορα γρήγορα τέλος στα όνειρα των Τούρκων για κάτι καλύτερο. Ο Ιγκουαίν με ένα τέρμα στην επανάληψη μετέτρεψε τον επαναληπτικό σε τυπική διαδικασία. Στο εγχώριο πρωτάθλημα η Γαλατά επιβλήθηκε το Σάββατο της Μερσίν με 3-1, πετυχαίνοντας όλα τα τέρματα στην επανάληψη, παρότι έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ και έπαιζε με 10 παίκτες από το 30ο λεπτό. Πέτυχε έτσι την 3η συνεχόμενη νίκη της και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Απών από το αυριανό παιχνίδι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας στο Champions League, Γιλμαζ.

Η Ρεάλ όπως έχουμε ξαναγράψει, δεν κυνηγάει τίποτα στην Primera και έχει στρέψει όλο το βάρος στο Champions League. Στην Κωνσταντινούπολη, ο Μουρίνιο πήρε μαζί του όλα τα αστέρια της ομάδας, τα οποία και θα χρησιμοποιήσει, εκτός από τους Ράμος και Αλόνσο που είναι τιμωρημένοι. Το Σάββατο κέρδισε με το επιβλητικό 5-1 την Λεβάντε, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, το οποίο θα μπορούσε να έχει παρει μεγαλύτερες διαστάσεις, αν λάβουμε υπόψιν μας τις τελικές προσπάθειες των Μαδριλένων.

Οι Τούρκοι θα ήθελαν πολύ να τελειώσουν τη φετινή τους Ευρωπαϊκή περιοδία με μία καλή εμφάνιση απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο. Η επιθετική τους γραμμή είναι ιδιαίτερα ποιοτική και οι απουσίες των Ράμος και Αλόνσο σίγουρα κάνουν πιο ευάλλωτη την άμυνα της Βασίλισσας. Με δεδομένο ότι η Ρεάλ θα σκοράρει, θεωρώ εξίσου πιθανά τόσο το GG όσο και το over, που προσφέρονται αμφότερα γύρω στο 1,60