Φουλ του άσου με προβάδισμα στα φαβορί!

26/10/2019

ΟΦΗ! Μια απο τις λίγες ομάδες που παίζουν τόσο καλό ποδόσφαιρο στο πρωτάθλημα. Το έχει δείξει ουκ ολίγες φορές φέτος και μόνο τυχαίο δεν είναι το οτι πάει... τρένο στη Super League. Με τον Ναμπί ισοφάρισε τον Ολυμπιακό στο Φάληρο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πλησίασε στο να πάρει ένα μεγάλο αποτέλεσμα όμως στάθηκε άτυχος. Ο Σίμος ξέρει οτι η ντεφορμέ Ξάνθη, γνωρίζει τις αρετές των Κρητικών και θα έρθει για να κλείσει χώρους βρισκόμενη σε μεγάλη αγωνιστική κατάρρευση τον τελευταίο καιρό. Οι γηπεδούχοι είναι σε πολύ μεγάλη φόρμα και θέλουν να συνεχίσουν με νίκες. Προσωπικά ακόμα και στο 1.70 θα εμπιστευτώ την πιο φορμαρισμένη ομάδα της λίγκας.

Στα της Serie A', η Ίντερ μετά απο μια τεράστια νίκη με... άρωμα Champions League επί της Ντόρντμουντ, θα υποδεχθεί την Πάρμα που είναι σοβαρή και παλεύει σε κάθε παιχνίδι όμως υστερεί πολύ σε ποιότητα απο τον αντίπαλο της. Μια Ίντερ πάντως που έχει απουσίες, αυτές των Ντ' Αμπρόζιο και Αλέξις Σάντσες καθώς και του χαφ Σένσι. Είναι στο -1 απο την κορυφή και θα πρέπει να δείξει περισσότερη θέληση να τελειώνει τα ματς απο νωρίς για να μη λαχταρήσει ξανά όπως στο παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής με τη Σασουόλο όταν και χαλάρωσε και παραλίγο να το πληρώσει ακριβά. Θα αγοράσω το ενδεχόμενο να επικρατήσει απο ημίχρονο καθώς ακολουθούν σημαντικές αναμετρήσεις και οι «Νερατζούρι» δεν θέλουν να προσθέτουν άγχη. 1/1 στο 1.80.

Θα κλείσω με La Liga και ένα σημαντικό ματς, αυτό της Ατλέτικο Μαδρίτης κόντρα στην Μπιλμπάο. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1-0 της Λεβερκούζεν μεσοβδόμαδα στο Champions League, κέρδισαν ξανά ωστόσο δεν έπεισαν με την απόδοση τους. Τόσο οι Μαδριλένοι όσο και οι Βάσκοι βάζουν γκολ με το σταγονόμετρο, η Αθλέτικ έμεινε στο 1-1 με τη Βαγιαδολίδ. Τέταρτο ματς χωρίς νίκη και όσο κι αν ψάξει κανείς πάλι στον άσο θα καταλήξει που εύκολα ή δύσκολα θα επιβεβαιωθεί στο 1.67.