FA Cup Αγγλίας (08/01): Bets σε αποδόσεις άνω του διπλασιασμού

07/01/2021

Κύπελλο Αγγλίας έχει το σημερινό μενού με δύο σημαντικές αναμετρήσεις στην φάση των 32 της διοργάνωσης.

Άστον Βίλα - Λίβερπουλ: Μετά από ένα αήττητο σερί  πέντε αγώνων, ήρθε η ώρα για την Άστον Βίλα να δεχθεί την ήττα, με 2-1 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πρωτάθλημα. Αν και βρέθηκε πίσω, κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο μέρος με τον Τραορέ όμως τρία λεπτά αργότερα δόθηκε ένα αυστηρό πέναλτι με τον Μπρούνο Φερνάντες να καθορίζει το τελικό σκορ και την ομάδα του Σμιθ να βρίσκεται πλέον στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Εκτός οι Γουέσλει (επιθετικός) και Τρεζεγκέ (μέσος) ενώ πολλά είναι τα κρούσματα την ομάδα δίχως να έχουν γίνει γνωστά ονόματα μέχρι στιγμής, έκλεισε το προπονητικό κέντρο της ομάδας.

Έμεινε για τρίτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη η Λίβερπουλ που ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό με όμορφη λόμπα ο Ινγκς, δεν εμφάνισε καλό πρόσωπο η ομάδα του Κλοπ που ωστόσο βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Συνεχίζουν εκτός οι σημαντικοί Φαν Ντάικ (αμυντικός), Γκόμεζ (αμυντικός), Μάτιπ (αμυντικός), Ζότα (μέσος), Κειτά (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Τσιμίκας (μπακ).

Εκτίμηση: Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, πολύ δύσκολα θα διεξαχθεί το ματς μετά και τα κρούσματα στο προπονητικό κέντρο των γηπεδούχων. Αν και εφόσον πραγματοποιηθεί ο αγώνας, αμφότεροι οι προπονητές αναμένεται να κάνουν αλλαγές στο αρχικό σχήμα καθώς οι ομάδες είναι ακόμα ιδιαίτερα κουρασμένες από τις συνεχόμενες αγωνιστικές των τελευταίων εβδομάδων. Έτσι, περιμένουμε να δούμε ένα ανοιχτό ματς όπου θα υπάρχουν κενά, τα γκολ έχουν τον πρώτο λόγο. Over 3.5 σε απόδοση 2.50.

Γουλβς - Κρίσταλ Πάλας: Δεν κατάφερε για ακόμα μία αγωνιστική να πάρει το τρίποντο η Γουλβς που αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3, στην έδρα της Μπράιτον. Πραγματοποίησε καλό πρώτο μέρος και βρέθηκε μπροστά με δύο γκολ διαφορά, στο δεύτερο μέρος άφησε πολλούς χώρους κενούς δεχόμενη δύο γκολ. Σταθερά στην 13η θέση βρίσκεται η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο με ρεκόρ 18-24 και 22 βαθμούς. Εκτός οι βασικοί Ποντένσε (μέσος), Μάρσαλ (αμυντικός), Χιμένεθ (επιθετικός) και Γιόνι (μπακ). Αμφίβολος ο Ντεντόνκερ (μέσος), επιστρέφει εκτάκτως ο Κουτρόνε (επιθετικός) που είχε δοθεί δανεικός.

Επιστροφή στα τρίποντα για την Κρίσταλ Πάλας, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Μόλις στο 4ο λεπτό έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους ο Σλούρπ ενώ στο 51ο λεπτό με καταπληκτικό γκολ ο Έζε χάρισε την νίκη στην ομάδα του. Ουδέποτε απειλήθηκε η ομάδα του Χότζον που είναι στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-29 και 22 βαθμούς. Εκτός οι Κέιχιλ (αμυντικός), Γουίκαμ (επιθετικός), Σλούρπ (μέσος), Χένεσει (τερματοφύλακας), Κέλι (μπακ) και Φέργκιουσον (αμυντικός).

Εκτίμηση: Αμφότερες θα «κυνηγήσουν» την πρόκριση στην επόμενη φάση καθώς μέσω του κυπέλλου θα προσπαθήσουν να βρουν την διάκριση. Δεν αναμένεται να παίξουν με πολλές αλλαγές καθώς δεν υπάρχουν πολλές αξιόπιστες λύσεις από τον πάγκο σε κανένα από τα δύο ρόστερ. Όλα θα κριθούν στις λεπτομέρειες και το Χ στην κανονική διάρκεια σε απόδοση 3.30 αποτελεί «στήριγμα».