Δυάδα έδρας και γκολ στην Αγγλία, βρίσκει δίχτυα ο ΟΦΗ

19/10/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Επιστροφή στα μεγάλα πρωταθλήματα μετά την διακοπή των εθνικών όπου είχαμε σταθερό κέρδος. Σήμερα θα μας «απασχολήσουν» τρεις αναμετρήσεις από όπου προκύπτουν μία δυάδα επιλογών και ένα μονό. Πάμε να δούμε λοιπόν τα σημεία μας για σήμερα.

Ξεκίνημα από Premier League αι τον αγώνα της Γούλβς απέναντι στην Σαουθάμπτον. Εκπληκτική εμφάνιση, εκπληκτική νίκη για την Γούλβς, στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι με 2-0. Η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων βγαίνοντας σωστά στην αντεπίθεση στα δέκα τελευταία λεπτά, βρίσκοντας δύο γκολ με όμορφα τελειώματα του Τραορέ έπειτα από τις καλές πάσες του Χιμένεθ. Από την άλλη πλευρά, η Σαουθάμπτον υπέστη τρίτη συνεχόμενη ήττα, αυτή την φορά εντός έδρας από την Τσέλσι με 4-1 μην αποδίδοντας καθόλου καλό ποδόσφαιρο. Πολλά τα αμυντικά κενά, λίγα πράγματα στην επίθεση εκεί όπου κατάφεραν να βρουν μόνο ένα τέρμα στο 30ο λεπτό. Στην συγκεκριμένη αναμέτρηση λοιπόν αναμένω ένα ανοιχτό παιχνίδι από τις δύο ομάδες. Τις τελευταίες αγωνιστικές έδειξε για τι είναι ικανή η Γούλβς που υποδέχεται την Σαουθάμπτον των Ρέντμοντ, Ινγκς και Λονγκ. Αναμένεται ένα «φρεσκάρισμα» της ενδεκάδας από τον Πορτογάλο τεχνικό ενόψει Ευρώπης, οι φιλοξενούμενοι είναι ικανοί να βρουν «δίχτυα». GG σε απόδοση 1.91.

Συνεχίζουμε με την αναμέτρηση Μπόρνμουθ – Νόριτς. Παρότι έχασε με 1-0 στην έδρα της Άρσεναλ, η Νόριτς παρουσίασε μία αρκετά καλή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες απέναντι σε έναν ποιοτικό αντίπαλο. Από πλευράς Νόριτς, έχουν πάρει την «κατιούσα» τα «καναρίνια» καθώς υπέστησαν ντροπιαστική ήττα με 5-1, εντός έδρας απέναντι στην Άστον Βίλα. Οι γηπεδούχοι έδωσαν άπλετο χώρο στους φιλοξενούμενους για να επιτεθούν και αυτοί με την σειρά τους εκμεταλλευτήκαν τα αμυντικά κενά της ομάδας. Θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα γκολ οι «χωριάτες», το μοναδικό τέρμα για την «αρμάδα» του Φάρκε πέτυχε ο Ντρμιτς μετά από άστοχη έξοδο του Χίτον. Σε καλή αγωνιστική κατάσταση παρά την ήττα βρίσκεται η Μπόρνμουθ που θα επιδιώξει να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι σε έναν αντίπαλο που έχει δεχθεί δεκατρία γκολ στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις. Οι Γουίλσον καθώς και ο Φρέιζερ είναι παίκτες με φοβερά χαρακτηριστικά, μπορούν με μπαλιές να «διασπάσουν» την αδύναμη Νόριτς. Άσος σε απόδοση 1.71.

Το μονό μας για σήμερα προέρχεται από την Super League 1 και τον αγώνα του Ολυμπιακού απέναντι στον ΟΦΗ. Ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να κάνει ο Ολυμπιακός στο «Κλεάνθης Βικελίδης» παίρνοντας σημαντική νίκη που τον κρατάει ακόμα στην κορυφή την βαθμολογίας. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη από την άλλη πλευρά για τον ΟΦΗ που φέτος έχει βαλθεί να τους… τρελάνει όλους. Πήρε τους τρεις βαθμούς με 5-1, εντός έδρας απέναντι στον Πανιώνιο παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο για περισσότερο από εβδομήντα λεπτά. Σκοράρουν συνεχώς οι δύο ομάδες και έτσι στο «Καραϊσκάκης» περιμένω ένα παιχνίδι με πολλά γκολ. Θα παίξουν για το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι χωρίς σκοπιμότητες, χωρίς άγχος θα είναι οι φιλοξενούμενοι, κάτι που τους κάνει ακόμα πιο επικίνδυνους στον αγωνιστικό χώρο. GG σε απόδοση 2.22.