Δευτέρα, ημέρα για γκολ

14/10/2018

Καλημέρα σε όλη την παρέα του Bet-planet. Ικανοποιητικά πηγαίνουν τα πράγματα μέχρι στιγμής στους αγώνες που αφορούν το Nation league. Έχουν περάσει αρκετά σημεία μέχρι στιγμής. Θα κάνω μία καινούργια προσπάθεια να δώσω δύο σημεία από τους αγώνες της Δευτέρας. Πάμε να δούμε.

Ξεκινάω με τον αγώνα της Εθνικής μας κόντρα στην Φινλανδία. Δύσκολη νίκη για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα εντός έδρας απέναντι στην Ουγγαρία με τελικό σκορ το 1-0. Το γκολ του Μήτρογλου στο 65ο λεπτό έδωσε τους τρεις βαθμούς στην εθνική μας σε ένα ματς όπου δεν υπήρξαν πολλές φάσεις και οι δύο ομάδες κοιτούσαν να διαφυλάξουν την άμυνα τους. Από την άλλη πλευρά με γκολ του φορμαρισμένου Πούκι στο 91ο λεπτό η Φινλανδία πήρε 3η συνεχόμενη νίκη εναντίον της Εσθονίας εκτός έδρας. Το αποτέλεσμα αυτό την ανέβασε και πάλι στην πρώτη θέση, τρεις βαθμούς μπροστά από την εθνική μας. Αναμένω ανοιχτό παιχνίδι από τις δύο καλύτερες ομάδες του ομίλου. Ο Πούκι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα στην άμυνα μας που βρίσκεται σε φάση προσαρμογής καθώς υπάρχουν πολλές αλλαγές παικτών στα μπακ. Από την άλλη η ποιότητα του Μήτρογλου μπορεί να χαρίσει γκολ στην εθνική μας με τους Φορτούνη και Πέλκα να είναι πάντα σε ετοιμότητα ώστε να τον τροφοδοτήσουν. GG σε απόδοση 2.20.

Τελειώνω με το ματς της Βοσνίας απέναντι στην Βόρεια Ιρλανδία. Σημαντική νίκη με 1-0 για την Βοσνία απέναντι στην Αυστρία με σκόρερ τον Τζέκο. Παρόλα αυτά δεν εντυπωσίασαν οι γηπεδούχοι με την εμφάνιση τους καθώς το μοναδικό σουτ στον στόχο ήταν και το γκολ. Από την άλλη πλευρά η Βόρεια Ιρλανδία δέχθηκε την ήττα στην έδρα της Αυστρίας με 1-0 μένοντας στην τελευταία θέση του ομίλου, κινδυνεύοντας με υποβιβασμό. Έχει την ποιότητα η Βοσνία να πάρει το παιχνίδι καθώς διαθέτει παίκτες με ποιότητα όπως είναι οι Τζέκο και Πιάνιτς. Άσσος και Over 1.5 σε απόδοση 2.15.