Δεν πείθουν οι γηπεδούχοι, με το 1.75 στο Λονδίνο

27/02/2020

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Σήμερα θα ασχοληθούμε με τρία σημεία με στόχο να επιστρέψουμε στα επιτυχή αποτελέσματα, κάτι που δεν καταφέραμε να κάνουμε με την «καταστροφική» στήλη της Τρίτης.

Ξεκίνημα με την πρώτη -χρονικά- αναμέτρηση, το Γάνδη - Ρόμα. Χωρίς να αφήσει καλές εντυπώσεις, η Ρόμα κατάφερε στο πρώτο αγώνα της σειράς να πάρει νίκη με 1-0 χάρις σε γκολ του νεοαποκτηθέντα Πέρεζ στο 13ο λεπτό. Οι Ιταλοί δέχθηκαν πολλές φάσεις από τους Βέλγους χωρίς ωστόσο να το «πληρώσουν». Στο πρωτάθλημα ήταν επιβλητικοί απέναντι στην Λέτσε και αυτό περιμένω να κάνει και στον αγώνα στην Γάνδη. Αποτελεί ένα πολύ ανώτερο ποιοτικά σύνολο, έχει εμπειρία για να μπορέσει να πάρει την νίκη ενώ θα «κυνηγήσει» να σκοράρει από τα πρώτα λεπτά έτσι ώστε να μην τα βρει «σκούρα» μετέπειτα και να «κλειδώσει την νίκη». Διπλό σε απόδοση 2.27.

Συνέχεια με το Μπενφίκα - Σαχτάρ. Σε κρίση φαίνεται πως είναι η Μπενφίκα η οποία δεν μπορεί να βρει σταθερότητα σε Ευρώπη και πρωτάθλημα. Στην Primeira Liga, μέχρι πριν λίγες αγωνιστικές είχε προβάδισμα οχτώ πόντων από την δεύτερη Πόρτο το οποίο και έχασε μετά τα συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα. Στο τελευταίο παιχνίδι απέναντι στην Ζιλ Βιθέντε νίκησε δύσκολα με 1-0 με τον Βλαχοδήμο να κρατάει «ζωντανή» την ομάδα του σε πολλές περιπτώσεις. Η Σαχτάρ από την άλλη πλευρά, αποτελεί σταθερή δύναμη τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη, έχει το προβάδισμα πρόκρισης καθώς νίκησε με 2-1 στην Ουκρανία και περιμένω να κλειστεί στην Πορτογαλία μην αφήνοντας ελεύθερους χώρους στον αντίπαλο, στοχεύοντας στην αντεπίθεση. Χ2 σε απόδοση διπλασιασμού.

Τελειώνω με το Άρσεναλ - Ολυμπιακός. Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκονται οι γηπεδούχοι οι οποίοι παραμένουν αήττητοι μέσα στο 2020. Κατάφεραν να νικήσουν τόσο την Έβερτον όσο και τον Ολυμπιακό και πλέον στοχεύουν στο να συνεχίσουν τις καλές εμφανίσεις απέναντι σε δυνατούς αντιπάλους. Δεν επηρέασε καθόλου ο παράγοντας κούραση την «αρμάδα» του Μάρτινς που στο σημαντικότερο ματς της σεζόν στο πρωτάθλημα κατάφερε να νικήσει στην Θεσσαλονίκη τον ΠΑΟΚ με 1-0. Φάνηκε η ανωτερότητα των φιλοξενούμενων στον αγωνιστικό χώρο, δεν άφησαν κενούς χώρους για να απειλήσουν οι γηπεδούχοι. Περιμένω από τον Ολυμπιακό να «κυνηγήσει» το γκολ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης έτσι ώστε να συνεχίσει να έχει ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση. «Φωτιά» επιθετικά η Άρσεναλ , θα «τιμωρήσει» όποιο κενό βρει από τους «ερυθρόλευκους» που αναμένεται να ανεβάσουν αρκετά τις γραμμές στον αγωνιστικό χώρο. Over 2.5 σε απόδοση 1.75.