Copa Africa (29/06): Goal betting διπλασιασμού

28/06/2019

Κόπα Άφρικα και σήμερα (29/06) με τρεις αναμετρήσεις. Το Καμερούν έχει τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση, υπάρχουν γκολ στα άλλα δύο ματς. Πάμε να δούμε αναλυτικά τα σημέια μας.

Μαυριτανία – Ανγκόλα: Απογοήτευσε με την εμφάνιση της η Μαυριτανία η οποία δέχθηκε «βαριά» ήττα από το Μαλί με 4-1. Καθόλου καλό παιχνίδι από τους παίκτες του Μαρτίνς, καμία συνοχή σε άμυνα και επίθεση ενώ φαινόταν ότι ο Ελ Χακέν προσπαθούσε ουσιαστικά να δημιουργήσει μόνος παιχνίδι χωρίς την βοήθεια των συμπαικτών του. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών, αναμένονται αλλαγές στο αρχικό σχήμα από τον Γάλλο κόουτς.

Ανταγωνιστικό πρόσωπο έδειξε η Ανγκόλα στην αναμέτρηση ενάντια στην ποιοτική Τυνησία, μπόρεσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με την αναμέτρηση να λήγει 1-1. Παρά τα προβλήματα που έχουν οι παίκτες με την Ομοσπονδία λόγω της μη καταβολής του πριμ, έδειξαν θέληση και πάθος με αποτέλεσμα ο γνωστός από το πέρασμα στον ΠΑΟΚ, Τζάλμα Κάμπος να σκοράρει για την ισοφάριση στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Ικανοποίηση από πλευρά Βασίλεβιτς, αναμένεται να μην πραγματοποιήσει αλλαγές στο αρχικό σχήμα. Δεν προέκυψε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

Εκτίμηση: Αμφότερες αποτελούν ομάδες χωρίς ποιοτικές λύσεις. Αναμένεται μάχη καθώς ο νικητής θα έχει μεγάλο προβάδισμα για πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Διαθέτουν προβλήματα στην άμυνα, αναμένω επιθετικό παιχνίδι. GG σε απόδοση 2.40.

Καμερούν – Γκάνα: Νίκη με 2-0 πανηγύρισε το Καμερούν με αντίπαλο την Γουινέα σε ένα ματς όπου απειλήθηκε πολλές φορές χωρίς ωστόσο να δεχθεί κάποιο γκολ έχοντας σε καλή μέρα τον Ονάνα. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Μπανανά στο 66ο λεπτό ενώ ο Μπαχοκέν διπλασίασε τα τέρματα στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο κόουτς Ζέεντορφ δεν έμεινε καθόλου ικανοποιημένος από την αμυντική γραμμή της ομάδας του, έδωσε περισσότερη έμφαση στους αμυντικούς προσανατολισμούς στην χθεσινή προπόνηση. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Ισόπαλη αναδείχθηκε ενάντια στο Μπενίν η Γκάνα με 2-2. Η ομάδα του Απιά βρέθηκε από νωρίς με την πλάτη στον τοίχο καθώς δέχθηκε γκολ στο 2ο λεπτό. Η αντίδραση παρόλα αυτά ήταν άμεση καθώς οι «γηπεδούχοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν εφτά λεπτά μετά με τον Αγιού ενώ πήραν «κεφάλι» στο σκορ με τον Τζόρνταν στο 42ο λεπτό. Η αποβολή του Μπογιέ επηρέασε την σύσταση της ομάδας καθώς το Μπενίν βρήκε ελεύθερους χώρους με τον Ποτέ να σκοράρει στο 63ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στην αναμέτρηση. Απομακρύνθηκε από το ρόστερ ο Ασαμόα λόγω παραπτώματος, εκτός ο τιμωρημένος Μπογιέ (στόπερ).

Εκτίμηση: Αποτελούν τα δύο φαβορί για πρόκριση στον όμιλο παρότι δεν εντυπωσίασαν με τις εμφανίσεις τους την πρώτη αγωνιστική. Από την μία πλευρά, πολλά τα αμυντικά κενά για τους Καμερουνέζους, από την άλλη πλευρά σημαντική η απουσία του Μπογιέ από την αμυντική γραμμή της ομάδας. Θα στηρίξω τους γηπεδούχους καθώς αποτελούν ένα ποιοτικότερο ρόστερ με τους Μπαχοκέν και Εκαμπί να κάνουν την διαφορά μέχρι στιγμής. Άσος σε απόδοση  2.65.

Μπενίν – Γουινέα-Μπισσάου: Εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα και έτσι οι παίκτες της Μπενίν κατάφεραν να αναδειχθούν ισόπαλοι με 2-2 απέναντι στην Γκάνα. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο φορ της Ανταναντεμιρσπορ Ποτέ ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα χαρίζοντας τον ένα βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Παρότι δέχθηκαν δύο γκολ, ο κόουτς Ντουσουγιέρ δεν αναμένεται να πραγματοποιήσει αλλαγές στο αρχικό σχήμα. Επιστρέφει ο σημαντικός Σεσενιόν (μέσος).

Δημιούργησε ευκαιρίες η Γουινέα, ήταν ανταγωνιστική ωστόσο «προδόθηκε» από την αδύναμη άμυνα της χάνοντας εν τέλει με 2-0 από το Καμερούν. Βρέθηκαν αρκετές φορές μπροστά από την αντίπαλη εστία οι Μεντί και Σίλβα χωρίς ωστόσο να καταφέρουν εν τέλει να σκοράρουν. Προβληματισμός υπάρχει από τον κόουτς Καντέ, αναμένονται αλλαγές στην επιθετική γραμμή με τον Μπαλντέ να παίρνει θέση βασικού. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Εκτίμηση: Τα δύο αουτσάιντερ του ομίλου αναμετρούνται στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του ομίλου. Έβγαλε ψυχικά αποθέματα το Μπενίν εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα, πικρή ήττα για την Γουινέα η οποία σίγουρα άξιζε ένα γκολ στην αναμέτρηση χάνοντας σωρεία ευκαιριών. Αμφότερες χρειάζονται την νίκη καθώς σε διαφορετική περίπτωση το έργο για πρόκριση στην επόμενη φάση γίνεται πολύ δύσκολο. GG σε απόδοση 2.05.