Ανοιχτό παιχνίδι στον Βόλο, βρίσκει γκολ η Νάπολι

31/08/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Επιστροφή στην στήλη με δύο σημεία από ένα «γεμάτο» σαββατιάτικο κουπόνι.

Ξεκίνημα από τον Βόλο και τον αγώνα της τοπικής ομάδας ενάντια στον Άρη. Η ομάδα του Φερνάντο έκανε την μεγάλη έκπληξη την πρώτη αγωνιστική καταφέρνοντας να πάρει σημαντικό διπλό στην έδρα του Πανιωνίου με 2-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Μουνίζ ο οποίος πέτυχε και τα δύο τέρματα για τους φιλοξενούμενους ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν και οι Γέντρισεκ και Ζοάο. Από την άλλη πλευρά, στάθηκε άτυχος ο Άρης που αναδείχθηκε ισόπαλος στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με 1-1 απέναντι στον ΟΦΗ. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στην αρχή της αναμέτρησης καταφέρνοντας να ευστοχήσουν με γκολ του Μεγιάδο στο 18ο λεπτό. Στην συνέχεια η ομάδα του Σάββα Παντελίδη ανέβασε τις γραμμές, πίεσε, είχε δοκάρι με τους Ιντέγε και Μαρτίνεζ ενώ κέρδισε και πέναλτι στο οποίο ο Ντιγκινί αστόχησε κάνοντας μία πολύ κακή εκτέλεση. Η ισοφάριση ήρθε στο 69ο λεπτό με γκολ του Σάσα ενώ στο τέλος του αγώνα δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι στον Ιντέγε μετά από κράτημα του Νάστου. Στην συγκεκριμένη αναμέτρηση αναμένω γκολ από τις δύο ομάδες. Από την μία πλευρά, ο Βόλος έχει βάλει ως στόχο την ευρωπαϊκή έξοδο για φέτος, έχει παίκτες με ποιότητα και εμπειρία από το ελληνικό πρωτάθλημα. Από την άλλη πλευρά, σταθερή δύναμη αποτελεί ο Άρης που ενισχύθηκε μεσοβδόμαδα με τον Μαντίνι. Δημιουργούν φάσεις στις αναμετρήσεις τους οι «κιτρινόμαυροι» ενώ είναι και αμυντικά ασταθείς με το κενό του Βέλεθ να είναι εμφανές. GG σε απόδοση 2.15.

Μεταφερόμαστε στην Ιταλία και το ντέρμπι Γιουβέντους – Νάπολι. Θετικά ξεκίνησε στον πάγκο της «γηραιάς κυρίας» ο Μαουρίσιο Σάρι παίρνοντας νίκη στην έδρα της Πάρμα με 1-0. Αναμέτρηση χωρίς φάσεις η συγκεκριμένη, σκόρερ ο Κιελίνι στο 21ο λεπτό. Από την άλλη πλευρά, σε ένα ματς «ροντέο» η Νάπολι κατάφερε να «δραπετεύσει» με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Φιορεντίνα (3-4). Σκόραρε η επιθετική τριάδα της ομάδας (Χαχιεχόν, Μέρτενς, Ινσίνιε), θετικό ντεμπούτο για τον Μανωλά στο πλάι του Κουλιμπαλί. Στο Τορίνο αναμένω και πάλι ανοιχτή αναμέτρηση. Είναι ένα ματς που παραδοσιακά σκοράρουν οι δύο ομάδες, η Νάπολι έδειξε αδυναμία στην άμυνα στο εναρκτήριο ματς και η Γιουβέντους φαντάζει υπερδύναμη την δεδομένη χρονική στιγμή. Ο Ινσίνιε βρίσκεται σε φοβερή κατάσταση ενώ ο Ρονάλντο είναι σχεδόν απίθανο να μείνει για δεύτερο σερί ματς μακριά από τα δίχτυα. GG και εδώ σε απόδοση 1.83.