Αμφίσκορα σε αποδόσεις άνω του διπλασιασμού

15/10/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Εξαιρετικά κύλησε για άλλη μία φορά η στήλη μας κάνοντας και πάλι το απόλυτο την Κυριακή. Σήμερα επιστρέφουμε ξανά με δύο σημεία από τα προκριματικά του Euro 2020.

Ξεκίνημα στις 19:00 με την αναμέτρηση της Φινλανδίας απέναντι στην Αρμενία. Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τους γηπεδούχους που υπέστησαν «διασυρμό» στην έδρα της Βοσνίας και Ερζεγοβίνης χάνοντας με 4-1. Πολύ κακή εμφάνιση από τους Φινλανδούς, βρέθηκαν από το πρώτο και όλας ημίχρονο με δύο τέρματα πίσω. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τον δείκτη του σκορ με γκολ του Ποχτζανπάλο στο 79ο λεπτό. «Στραβοπάτημα» και για την Αρμενία που αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα του Λιχτενστάιν. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση στο 19ο λεπτό, πίεζαν συνεχώς στην αναμέτρηση δίχως όμως να καταφέρουν να βρουν ένα δεύτερο γκολ, δεχόμενοι την ισοφάριση στο 72ο λεπτό με τον Φρικ. Στην αναμέτρηση που θα πραγματοποιηθεί στο «Βέριτας» περιμένω από τις δύο ομάδες να «παλέψουν» για την νίκη. Αμφότερες διαθέτουν βάσιμες ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση, αμφότερες διαθέτουν ποιοτικούς παίκτες στην ομάδα. Από την μία πλευρά, ο Πούκι «οργιάζει» στην Πρέμιερ Λιγκ με την Νόριτς, από την άλλη πλευρά ακόμα και με την απουσία του Μικιταριάν υπάρχουν οι Γκαζαριάν και Καραπετιάν που μπορούν να «σηκώσουν» το βάρος του σκοραρίσματος. GG σε απόδοση 2.20.

Το δεύτερο σημείο μας για σήμερα προέρχεται από την αναμέτρηση της Ρουμανίας απέναντι στην Νορβηγία. Η Ρουμανία παρουσιάστηκε σοβαρή απέναντι στα Νησιά Φερόε νικώντας εύκολα με 3-0. Καταιγιστικοί στο δεύτερο μέρος, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Σημαντικό βαθμό κατάφερε να πάρει η Νορβηγία, εντός έδρας με αντίπαλο την ποιοτική Ισπανία με 1-1. Η ομάδα του Λάγκερμπακ έδωσε εξαρχής χώρο στους φιλοξενούμενους «πληρώνοντας» το με όμορφο σουτ του Σαούλ στο 47ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι πήραν αρκετές προσπάθειες με τον Ελαμπντελαουί να πραγματοποιεί αρκετά ανεβάσματα κερδίζοντας μάλιστα και το πέναλτι που μετουσίωσε σε γκολ ο  θετικός Κινγκ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Και εδώ αναμένω «μάχη» από τις δύο ομάδες. Η Νορβηγία μπορεί να αποτελεί ποιοτικότερη ομάδα ωστόσο η Ρουμανία παρουσιάζει ένα αρκετά ανταγωνιστικό πρόσωπο φέτος και ιδίως όταν αγωνίζεται εντός έδρας. Κινγκ και Αντόν αναμένεται να είναι «βαρόμετρα» για τα δύο ρόστερ, GG σε απόδοση 2.05.