Α' Κύπρου (4/4): Οι απουσίες κρίνουν το ποντάρισμα

04/04/2021

• Aπο πέντε σερί under 2.5 το ΑΠΟΕΛ.

Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ: Δύσκολο βράδυ είχε στην Πάφο η Σαλαμίνα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. Το σκορ για την Πάφο άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Μπεριγκό. Στο 26ο ο Βα σούταρε από το ύψος της περιοχής και η μπάλα βρήκε στον Χριστοφόρου, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίκτυα του Βεσελόφσκι. Ο Βαλακάρι στο 90+3′ σημείωσε το τελικό 3-0.

Σημαντικό βήμα παραμονής έκανε ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος επικράτησε δύσκολα 1-0 της Δόξας Κατωκοπιάς στο «ΓΣΠ», στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής των πλέι άουτ. Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη παρά το γεγονός πως δυσκολεύτηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε και έκαμψε την αντίσταση της συμπολίτισσας, χάρη στην κοντινή προβολή του Γκάρνερ στο 57΄.

Εκτίμηση: Χωρίς μεγάλο ενδιαφέρον και για τις δύο το ματς, ωστόσο οι γηπεδούχοι θα έχουν αρκετές ελείψεις και το ΑΠΟΕΛ είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Κλειστό ματς περιμένουμε στην έδρα της Σαλαμίνας, θα περιμένουμε στο live.