Α' Κύπρου (3/4): Υπο διάλυση η Καρμιώτισσα

02/04/2021

• 7/10 Under 2.5 στα πιο πρόσφατα εντός έδρας η Δόξα.

Δόξα Κατωκοπιάς - Καρμιώτισσα: Στο νήμα η ήττα με 1-0 απο το ΑΠΟΕΛ, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής των πλέι άουτ. Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη παρά το γεγονός πως δυσκολεύτηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε και έκαμψε την αντίσταση της συμπολίτισσας, χάρη στην κοντινή προβολή του Γκάρνερ στο 57΄. Σε επισφαλή θέση οι φιλοξενούμενοι, καθώς είναι μόλις στο +5 από τον υποβιβασμό, έχοντας και παιχνίδι περισσότερο.

Η Καρμιώτισσα με την αλλαγή τεχνικού έχει δείξει σημάδια βελτίωσης, αλλά βαθμολογικά δεν... σώζεται ούτε με θαύματα φέτος. Η Καρμιώτισσα και ο Ερμής Αραδίππου έμειναν στην ισοπαλία (2-2), σε ένα παιχνίδι γεμάτο συγκινήσεις και ανατροπές. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14' με τον Χατζηβασίλη, με τον Ερμή να φέρνει τούμπα το ματς πριν το ημίχρονο χάρη στους Κοβάσεβιτς (30') και Βαλπόρτ (41'). Ωστόσο, η Καρμιώτισσα δεν το παράτησε το ματς, πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 72' και πάλι με τον Χατζηβασίλη. Κρούσματα κορωνοϊού εντοπίστηκαν στην Καρμιώτισσα μετά το παιχνίδι με τον Ερμή.

Εκτίμηση: Σε τραγική κατάσταση η Καρμιώτισσα, έχει σοβαρά προβλήματα και ο κορονοϊός της χτύπησε την πόρτα ξανά. Πέραν από τους ποδοσφαιριστές που εντοπίστηκαν θετικοί στον κορωνοϊό, ο Γιαννάκης Ποντικός έχει κι άλλες απουσίες, ενώ οι πιθανότητες παραμονής της είναι μηδαμινές. Προς τα αριστερά.