Α' Κύπρου (25/9): Ώρα για τρίποντο!

24/09/2020

Ματς... παραμονής έστω κι αν βρισκόμαστε στις πρώτες αγωνιστικές είναι αυτό ανάμεσα σε Καρμιώτισσα και Παραλίμνι. Οι γηπεδούχοι έχουν το προβάδισμα με βάση τις εμφανίσεις τους ως τώρα.

• 3/4 over 2.5 πρόσφατα για τη Καρμιώτισσα.

Καρμιώτισσα - Παραλίμνι: Με νίκη για την ΑΕΛ, ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η αναμέτρηση στο Τσίρειο, ανάμεσα στους γαλαζοκίτρινους και στην Καρμιώτισσα, που ωστόσο, ήταν “μέσα” στο παιχνίδι, μέχρι το 87` σημείο στο οποίο ο Μαέ… καθάρισε την υπόθεση νίκη για την ομάδα της Λεμεσού, που μετά το 1-1 του ημιχρόνου, σκόραρε δυο φορές στην επανάληψη. Για ακόμα μια φορά πάντως, η Καρμιώτισσα άφησε καλές εντυπώσεις παρότι έχασε δικαίως απο μια ανώτερη ΑΕΛ.

Ουραγός το Παραλίμνι, είναι στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς πόντο μέχρι στιγμής και μετά την εντός έδρας ήττα με 2-0 απο το ΑΠΟΕΛ ενώ χαρακτηριστικό των κάκιστων εμφανίσεων του είναι το γεγονός πως σε τέσσερα παιχνίδια ως τώρα στο πρωτάθλημα έχει σκοράρει μόλις μια φορά ενώ δέχεται μέσο όρο δύο τέρματα ανα παιχνίδι. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Ζαχίντ έβαλε μπροστά το ΑΠΟΕΛ ενώ ο ίδιος στο δεύτερο μέρος «καθάρισε» το παιχνίδι. Το Παραλίμνι ωστόσο είχε την ευκαιρία να σκοράρει καθώς είχε 12 τελικές στο παιχνίδι ωστόσο δεν μπόρεσε να βρεί δίχτυα.

Εκτίμηση: Mατς ανάμεσα στον τελευταίο και τον προτελευταίο. Η Καρμιώτισσα πάντως έδειξε με την επάνοδο της στη πρώτη κατηγορία πως είναι φιλότιμη και έχει τσαγανό και πάθος έχοντας πάρει αποτελέσματα απο τους «μεγάλους» του κυπριακού ποδοσφαίρου. Γιατί να μη πάρει την πρώτη νίκη απόψε; Στο 2.45 της stoiximan.