Α' Ισπανίας 6/4: Αγωνιστική δράση σε Μάλαγα, Σεβίλλη και Βαγιαδολίδ

Μετά και το τέλος της δεύτερης μέρας αγωνιστικής δράσης στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, η συνέχεια περιέχει ακόμα τέσσερις αναμετρήσεις.

Απο αυτές στις τρείς θα επικεντρωθούμε και θα δώσουμε τις εκτιμήσεις μας.

ΜΑΛΑΓΑ – ΓΡΑΝΑΔΑ (13:00)

Αγώνας πρώτου γύρου: Γρανάδα – Μάλαγα 3-1

Έδρα: “La Rosaleda”

Προιστορία: Μόνο δύο φορές οι δύο ομάδες έχουν αντιμετωπισθεί στην έδρα της Μάλαγα, και η γηπεδούχος ομάδα έχει κατακτήσει και τις δύο αναμετρήσεις.

Μάλαγα:

Βαθμολογική θέση: Η γηπεδούχος Μάλαγα βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς.

Εντός έδρας ρεκόρ: 5 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 8 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Με νίκη έκλεισε την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ομάδα της Μάλαγα. Το σύνολο του Bernd Schuster φιλοξενήθηκε απο την ουραγό Μπέτις, και αφού κυνηγούσε το σκόρ απο το πρώτο ημίχρονο, ξύπνησε στο τέλος της αναμέτρησης και με δύο γκόλ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, πήρε την νίκη με 1-2.

Κατάσταση: Αλλοπρόσαλλη παρουσιάζεται στις τελευταίες αναμετρήσεις της η ομάδα απο την Μάλαγα, η οποία στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις έχει πετύχει τρείς νίκες και ενδιάμεσα δύο ήττες.

Γρανάδα:

Βαθμολογική θέση: Η φιλοξενούμενη Γρανάδα βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχωντας 34 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 4 Νίκες – 3 Ισοπαλίες – 8 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Με ήττα συνέχισε στην προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα της Γρανάδα. Η ομάδα του Lucas Alcaraz αντιμετώπισε στην έδρα της την Λεβάντε, και δεχόμενη απο ένα γκόλ στην αρχή και στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου, ηττήθηκε με 0-2.

Κατάσταση: Δεύτερη συνεχόμενη ήττα σημείωσε η Γρανάδα στις τελευταίες αγωνιστικές, βρισκόμενη μία ανάσα απο τις θέσεις που οδηγούν στην ζώνη του υποβιβασμού.

Εκτίμηση:Ξεκινώνας απο την γηπεδούχος Μάλαγα, η ομάδα αγωνιζόμενη εντός έδρας, στις τελευταίες οχτώ αναμετρήσεις έχει πετύχει μόνο δύο νίκες παρουσιάζωντας αστάθεια στα εντός της. Το ίδιο συμβαίνει και με την φιλοξενούμενη Γρανάδα η οποία στις οχτώ αναμετρήσεις μακριά απο το σπίτι της έχει πετύχει μόνο μια νίκη και έξι ήττες. Έτσι εφόσον και οι δύο κινούνται σε ίδια αγωνιστικά πλαίσια η έδρα θα παίξει το δικό της ρόλο, έτσι προτείνεται ο ΆΣΣΟΣ στο 1.95 στην vistabet.

ΣΕΒΙΛΛΗ – ΕΣΠΑΝΙΟΛ (20:00)

Αγώνας πρώτου γύρου: Εσπανιόλ – Σεβίλλη 1-3

Έδρα: “Ramon Sanchez Pizjuan”

Προιστορία: Εστιάζωντας στις εννέα αναμετρήσεις των δύο ομάδων με γηπεδούχο την ομάδα της Σεβίλλης, οι γηπεδούχοι έχουν κατακτήσει τέσσερις φορές την νίκη, τρείς αναμετρήσεις έχουν λήξει ισόπαλες και στις υπόλοιπες δύο νικήτρια έχει βγεί η φιλοξενούμενη Εσπανιόλ.

Σεβίλλη:

Βαθμολογική θέση: Η ομάδα της Σεβίλλης βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Ισπανίας με 50 βαθμούς.

Εντός έδρας ρεκόρ: 8 Νίκες – 3 Ισοπαλίες – 4 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Έσπασε το νικηφόρο σερί της, στην προηγούμενη αγωνιστική, η Σεβίλλη. Το συγκρότημα του Unai Emery φιλοξενήθηκε απο την Θέλτα, σε μία αναμέτρηση που όλα έδειχναν ισόπαλα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκόλ τρία λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, και δίχως περιθώρια αντίδρασης, η Σεβίλλη ηττήθηκε με 1-0.

Κατάσταση: Πρώτη ήττα στις τελευταίες επτά αναμετρήσεις για την Σεβίλλη, η οποία παραμένει σε τροχιά Ευρώπης.

Εσπανιόλ:

Βαθμολογική θέση: Στον αντίποδα και στην φιλοξενούμενη Εσπανιόλ. Η ομάδα απο την Βαρκελώνη βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας έχωντας 40 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 4 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 7 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Την δέκατη-τρίτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε στην περασμένη στροφή του πρωταθλήματος, η Εσπανιόλ. Η ομάδα του Javier Aguirre φιλοξένησε την Μπαρτσελόνα, για το ντέρμπι της Βαρκελώνης και αφού δέχθηκε γκόλ στα τέλη της αναμέτρησης, δεν κατάφερε να απαντήσει, δεχόμενη την ήττα με 0-1.

Κατάσταση: Για ακόμη μία αγωνιστική, η ομάδα της Εσπανιόλ παρουσίασε αστάθεια στην εμφάνιση της, πετυχαίνωντας το πέμπτο αποτυχημένο αποτέλεσμα στις τελευταίες οχτώ αγωνιστικές.

Εκτίμηση: Η φορμαρισμένη Σεβίλλη, υποδέχεται την προβληματισμένη Εσπανιόλ, πράγμα που την καθιστά ως το φαβορί της αναμέτρησης. Έτσι προτείνεται και ο ΆΣΣΟΣ στο 1.65 στην sportingbet.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ – ΒΑΛΕΝΘΙΑ (22:00)

Αγώνας πρώτου γύρου: Βαλένθια – Βαγιαδολίδ 2-2

Έδρα: “Nuevo Jose Zorrilla”

Προιστορία: Οι δύο ομάδες έχουν αντιμετωπίσει η μία την άλλη, έξι φορές με γηπεδούχο την Βαγιαδολίδ. Στις έξι αναμετρήσεις, μόνο μία έχει λήξει υπέρ της γηπεδούχου, δύο ισόπαλες και τρείς φορές η Βαλένθια, έχει φύγει νικήτρια απο το Βαγιαδολίδ.

Βαγιαδολίδ:

Βαθμολογική θέση: Η γηπεδούχος Βαγιαδολίδ, έχωντας 30 βαθμούς, βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Εντός έδρας ρεκόρ: 5 Νίκες – 7 Ισοπαλίες – 3 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε στην περασμένη αγωνιστική, η ομάδα της Βαγιαδολίδ. Οι παίκτες του Juan Ignacio Martinez φιλοξένησαν την Αλμερία, και αφού πέτυχαν ένα γκόλ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, το προστάτευσαν μέχρι το τέλος, παίρνωντας την νίκη με 1-0.

Κατάσταση: Νίκη μετά απο τρία αποτυχημένα αποτελέσματα για την ομάδα της Βαγιαδολίδ, η οποία συνεχίζει να βρίσκεται στην ζώνη του υποβιβασμού με πολλές ελπίδες σωτηρίας.

Βαλένθια:

Βαθμολογική θέση: Η φιλοξενούμενη Βαλένθια, βρίσκεται 8η στην βαθμολογία, έχωντας 40 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 3 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 8 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Ακόμη ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα πέτυχε στην προηγούμενη καμπή του πρωταθλήματος, η ομάδα της Βαλένθια. Το σύνολο του Juan Antonio Pizzi αντιμετώπισε στην έδρα της την Χετάφε και αν και πήρε πρώτη προβάδισμα στο σκόρ, δέχθηκε δύο γκόλ στο πρώτο και άλλο ένα στο δεύτερο ημίχρονο, και παράλληλα την ήττα με 1-3.

Κατάσταση: Δεύτερη συνεχόμενη αποτυχία σημειώθηκε για την Βαλένθια, η οποία έμεινε πίσω στην διεκδήκηση για μία θέση στα Ευρωπαικά σαλόνια.

Εκτίμηση: Αήττητη στις τελευταίες οχτώ αναμετρήσεις στην έδρα της συνεχίζει η Βαγιαδολίδ, και αυτήν την αγωνιστική έχει να αντιμετωπίσει μία Βαλένθια, η οποία δείχνει να μην της ταιριάζουν τα εκτός έδρας πετυχαίνωντας σε ισάριθμα παιχνίδια, επτά αρνητικά αποτελέσματα και μόνο μία νίκη. Έτσι καταλήγουμε στον ΆΣΣΟ στο 2.80 στην stoiximan.

Επίσης ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της STOIXIMAN για την αναμέτρηση ΕΒΕΡΤΟΝ – ΑΡΣΕΝΑΛ, η οποία προσφέρεται με 0% ΓΚΑΝΙΟΤΑ!!!!