21/03/2015

Τοπική αναμέτρηση για την Πριμέρα Ντιβιζιόν θα διεξαχθεί στο «Βιθέντε Καλντερόν» καθώς η Ατλέτικο θα υποδεχτεί την Χετάφε.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΧΕΤΑΦΕ (17:00)

Α' γύρος: Χετάφε-Ατλέτικο 0-1

Προϊστορία: Τρομερή παράδοση έχει χτίσει κόντρα στην συμπολίτισσα της η Ατλέτικο καθώς σε 21 αναμετρήσεις (2005-σήμερα) μετρά 10 νίκες έναντι μόλις 4 της Χετάφε, ενώ 7 ματς έχουν λήξει ισόπαλα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ (4η, 56 β.)

Προηγούμενη αγωνιστική: Προέρχεται από ισοπαλία με την Εσπανιόλ (0-0), σε ματς που ήταν καλύτερη παρότι στο δεύτερο ημίχρονο έπαιζε με δέκα παίκτες. Δημιούργησε φάσεις ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ. Κάτι το οποίο πέτυχε μεσοβδόμαδα κόντρα στην Λεβερκούζεν (1-0, 3-2 πέν.) και πήρε μια πανηγυρική πρόκριση στην επόμενη φάσης της διοργάνωσης.

Εντός έδρας: 11-3-1

Βet info: Μόλις 2 φορές έχουν δεχτεί παραπάνω από 1 γκολ εντός έδρας οι «ροχιμπλάνκος».

Μοναδική απουσία (λόγω τραυματισμού) για τον Σιμεόνε θα είναι ο Σαούλ καθώς και οι Γοδίν, Σικέιρα και Τιάγκο είναι έτοιμοι, ενώ δεν θα αγωνιστεί και ο Μάτζουκιτς λόγω τιμωρίας.

ΧΕΤΑΦΕ

Προηγούμενη αναμέτρηση: Αδικείται από την ήττα της Δευτέρας κόντρα στη Σοσιεδάδ (0-1), ένα αποτέλεσμα που τη διατηρεί κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Δεν σκόραρε στον επιθετικό μονόλογο του πρώτου ημιχρόνου, έχοντας μεταξύ άλλων κι ένα δοκάρι. Πέντε ήττες και τέσσερις νίκες στα εννιά τελευταία, επαναλαμβάνει σταθερά αποτέλεσματα από τα μέσα Γενάρη.

Εκτός έδρας: 2-2-8

Bet info: Προσπαθεί και σκοράρει παρπάνω μακρυά από την έδρα της και τα καταφέρενει, έχοντας σκοράρει 4 φορές παραπάνω από 1 γκολ.

Αναμένεται να απουσιάσουν οι Λαφίτα (μέσος, 15 β.) και Ροδρίγες (μέσος, 32 β,)

Εκτίμηση: Από την μία φαίνεται εύκολη η υπόθεση νίκη για την Ατλέτικο ωστόσο η Χετάφε θα παλέψει με...νύχια και με δόντια προκειμένου να αποκομήσει ότι μπορεί από το ματς. Προσωπικά δεν θα επιλέξω κάποιο σημείο, αλλά θα επιλέξω τα 2-3 γκολ σε απόδοση 1.95 καθώς θεωρώ πως δεν θα τα υπερβούν αφού πιστεύω πως δεν θα σκοράρει και η Χετάφε και η Ατλέτικο θα σημειώσει 2-3 γκολ.

Κάντε εγγραφή στο online Casino της Mybet και πάρτε bonus ως 500 ευρώ!!!