Α' Βραζιλίας 21/05 : Κοριτίμπα - Ιντερνασιονάλ και ακόμα τρείς αναμετρήσεις

Από: Μαρίνος Πάντζης

20/05/2014

Αγωνιστική δράση υπάρχει στο πρωτάθλημα της Σέριε Α στην Βραζιλία, όπου η εμβόλεμη και έκτη αγωνιστική, κάνει την αρχή με επτά αναμετρήσεις.

Εμείς θα εστιάσουμε στις τέσσερις αναμετρήσεις, στις οποίες θα δώσουμε και τις αναλύσεις μας.

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ – ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ (01:30)

Έδρα: “ Couto Pereira “

Προιστορία: Πέντε αναμετρήσεις αποτελούν την προιστορία των δύο ομάδων στην έδρα της Κοριτίμπα, όπου οι γηπεδούχοι έχουν κατακτήσει τρείς νίκες και έχουν σημειωθεί δύο ισοπαλίες.

Κοριτίμπα:

Βαθμολογική θέση: Η Κοριτίμπα βρίσκεται στην 18η θέση της βαθμολογίας, έχοντας 3 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Με ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα συνέχισε και την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ομάδα απο την Κουριτίμπα. Οι “ένδοξοι” αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Κρουζέιρο, σε μία αναμέτρηση όπου αν και ισοφάρισαν δύο φορές τα γκόλ των γηπεδούχων, δεν κατάφεραν να το επαναλάβουν και για τρίτη φορά, δεχόμενοι την ήττα με 3-2.

Κατάσταση: Το κακό της αγωνιστικό πρόσωπο συνεχίζει να παρουσιάζει η ομάδα του Dado Cavalcanti, η οποία με το πέρας και της πέμπτης αγωνιστικής δεν έχει γευτεί την χαρά της νίκης ακόμα.

Ιντερνασιονάλ:

Βαθμολογική θέση: Η Ιντερνασιονάλ βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, έχοντας 11 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Απώλεια βαθμών προέβλεπε η περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος, για την ομάδα απο το Πόρτο Αλέγκρε. Οι “κόκκινοι” φιλοξενήθηκαν απο την Κριτσιούμα, όπου αν και είχαν πλεονέκτημα παικτών όλο το δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκόλ και αφού δεν δέχθηκαν και κανένα, έμειναν στο ισόπαλο 0-0.

Κατάσταση: Αν και δεν κατάφερε να κερδίσει στην προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Abel Braga, δείχνει ανεβασμένη στο φετινό πρωτάθλημα, δίχως να έχει σημειώσει ήττα μέχρι στιγμής.

Εκτίμηση: Η Κοριτίμπα χρησιμοποιώντας ένα κλειστό τρόπο παιχνιδιού δείχνει ικανή να προκαλέσει προβλήματα στην Ιντερνασιονάλ, η οποία δείχνει πως τα εκτός έδρας μέχρι στιγμής δεν της ταιριάζουν. Έτσι αξίζει το ρίσκο στην ΙΣΟΠΑΛΙΑ στο 3.15 στην vistabet.

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ – ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ (03:00)

Έδρα: “ Heriberto Hulse “

Προιστορία: Οι δύο ομάδες δεν έχουν ξαναβρεθεί αντιμέτωπες στην έδρα της Κρισιούμα, έχωντας σαν αποτέλεσμα να μην υπάρχει προιστορία μεταξύ τους.

Κρισιούμα:

Βαθμολογική θέση: Η Κρισιούμα βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 4 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Ποδαρικό και στις ισοπαλίες, έκανε στην πέμπτη στροφή του πρωταθλήματος, η ομάδα απο την Κρισιούμα. Οι “τίγρεις” φιλοξένησαν την ομάδα της Ιντερνασιονάλ, και παίζοντας με έναν παίκτη λιγότερο όλο το δεύτερο ημίχρονο, μπόρεσαν και κράτησαν το μηδέν στην άμυνα τους και δίχως παράλληλα να σημειώσουν κάποιο γκόλ, μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας με σκόρ 0-0.

Κατάσταση: Σε κακή αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η ομάδα του Wagner Lopes, η οποία συνεχίζει, με μόνο μία νίκη, να σημειώνει αρνητικά αποτελέσματα.

Σαπεκοένσε:

Βαθμολογική θέση: Η Σαπεκοένσε βρίσκεται στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μόλις 2 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε και ακόμη μία αγωνιστική, η ομάδα της Σαπέκο. Οι “δυτικοί ανεμοστρόβυλοι” φιλοξενήθηκαν απο την Ατλέτικο Παραναένσε, σε μία αναμέτρηση όπου αν και βρέθηκαν απο το 70' πίσω στο σκόρ, αντέδρασαν δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ισοφαρίζοντας και δίχως να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους, πήραν τον έναν βαθμό της ισοπαλίας με σκόρ 1-1.

Κατάσταση: Τον κακό της πρόσωπο δείχνει στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, η ομάδα του Gilmar Dal Pozzo, αγνοώντας για ακόμη μια φορά την χαρά της νίκης.

Εκτίμηση: Αν και οι δύο ομάδες δείχνουν να κινούνται σε κοινά αγωνιστικά πλαίσια, η ομάδα της Κρισιούμα, βρίσκεται σε καλύτερη μοίρα, έχοντας στην συγκεκριμένη αναμέτρηση, το αβαντάζ της έδρας. Έτσι προτείνεται ο ΆΣΣΟΣ στο 1.95 στην sportingbet.

ΓΚΡΕΜΙΟ – ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ (04:00)

Έδρα: “ Arena do Gremio “

Προιστορία: Εστιάζοντας στις εννέα επισκέψεις της Μποταφόγκο στην έδρα της Γκρέμιο, οι γηπεδούχοι έχουν πετύχει έξι νίκες, οι φιλοξενούμενοι μόνο μία και έχουν σημειωθεί και δύο ισοπαλίες.

Γκρέμιο:

Βαθμολογική θέση: Η γηπεδούχος Γκρέμιο, βρίσκεται στην 3η θέση της κατάταξης, έχοντας 10 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, πέτυχε στην περασμένη αγωνιστική, η ομάδα απο το Πόρτο Αλέγκρε. Οι “αθάνατοι” φιλοξένησαν στην έδρα τους, την Φλουμινένσε και πετυχαίνοντας ένα γκόλ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, το υπερασπίστηκαν μέχρι το τέλος, παίρνωντας την νίκη με 1-0.

Κατάσταση: Σε ανοδική αγωνιστική πορεία βρίσκεται η ομάδα του Enderson Moreira, η οποία συνεχίζει με δύο σερί νίκες.

Μποταφόγκο:

Βαθμολογική θέση: Η Μποταφόγκο βρίσκεται στην 15η θέση της κατάταξης, έχοντας 4 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Επιστροφή στις ήττες προέβλεπε η πέμπτη στροφή του Μπραζιλέιρο, για την ομάδα του Ρίο Ντε Τζανέιρο. Το “αστέρι” αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα της Γκόιας, όπου δεχόμενο δύο γκόλ σε διάστημα δεκαπέντε λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, δέχθηκε και την ήττα με σκόρ 2-0.

Κατάσταση: Αστάθεια παρουσιάζει στις πρώτες εμφανίσεις της για το πρωτάθλημα, η ομάδα του Vagner Mancini, η οποία σημειώνει εναλλασόμενα αποτελέσματα σε κάθε αγωνιστική.

Εκτίμηση: Η φορμαρισμένη Γκρέμιο θα αντιμετωπίσει στην έδρα της, την κάκιστη αγωνιστικά Μποταφόγκο. Αυτό μας οδηγεί αυτόματα στο ποντάρισμα στον ΆΣΣΟ στο 1.75 στην stoiximan.

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ – ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ (04:00)

Έδρα: “ Maracana “

Προιστορία: Δέκα φορές η Φλουμινένσε έχει υποδεχθεί στην έδρα της, την ομάδα της Σαο Πάολο. Οι γηπεδούχοι έχουν πετύχει έξι νίκες, οι φιλοξενούμενοι δύο και επίσης δύο αναμετρήσεις έχουν λήξει ισόπαλες.

Φλουμινένσε:

Βαθμολογική θέση: Η Φλουμενένσε βρίσκεται 6η στην βαθμολογία, έχοντας 9 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Με ήττα ολοκλήρωσε την πέμπτη αγωνιστική, η ομάδα απο το Ρίο Ντε Τζανέιρο. Οι “πολεμιστές” αντιμετώπισαν εκτός έδρας την ομάδα της Γκρέμιο, όπου δίχως να μπορούν να απαντήσουν σε γκόλ των γηπεδούχων που δέχθηκαν προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ηττήθηκαν με 1-0.

Κατάσταση: Την δεύτερη ήττα της σημείωσε στην προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Cristovao Borges, επιβεβαιώνοντας ακόμη μία φορά την αστάθεια της.

Σαο Πάολο:

Βαθμολογική θέση: Η Σαο Πάολο βρίσκεται 5η στον βαθμολογικό πίνακα, έχοντας 9 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα και για την ομάδα απο το Σαο Πάολο, προέβλεπε η πέμπτη αγωνιστική του Μπραζιλέιρο. Οι “τρικολόρ” αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Φλαμένγκο, και αφού σημείωσαν απο ένα γκόλ σε κάθε ημίχρονο, κατέκτησαν εύκολα τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Κατάσταση: Ξανά στις νίκες βρίσκεται η ομάδα του Muricy Ramalho, η οποία συνεχίζει αήττητη το πρωτάθλημα, μέχρι στιγμής.

Εκτίμηση: Δυναμικές παρουσιάζονται και οι δύο ομάδες στις τελευταίες αναμετρήσεις τους, και εύκολα και οι δύο θα πετύχουν κάποιο γκόλ στην συγκεκριμένη αναμέτρηση. Γι'αυτό δίνεται το GOAL/GOALστο 1.80 στην mybet.

Κάνε εγγραφή και λάβε μέρος στο συναρπαστικό Βetting Jackpot. Το παιχνίδι προβλέψεων που σου δίνει την δυνατότητα να κερδίσεις πάνω από 1000 ευρώ χωρίς κλήρωση.