Α' Αργεντινής 3/5: Κολόν Σάντα Φε - Εστουδιάντες και ακόμα δύο αναμετρήσεις

Η 17η στροφή της Αργεντίνικης Κλαουζούρα, ξεκινώντας με μία αναμέτρηση, η οποία άνοιξε και την αυλαία, δίνει συνέχεια για δεύτερη αγωνιστική μέρα,

με τέσσερις αναμετρήσεις. Απο αυτές, οι τρείς θα μας απασχολήσουν στοιχηματικά και θα δώσουμε τις εκτιμήσεις μας.

ΚΟΛΟΝ ΣΑΝΤΑ ΦΕ – ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ (21:00)

Αγώνας πρώτου γύρου: Εστουδιάντες – Κολόν Σάντα Φε 1-0

Έδρα: “ Estadio Brigadier General Estanislao Lopez “

Προιστορία: Εστιάζωντας στις τελευταίες εννέα επισκέψεις της Εστουδιάντες στην έδρα της Κολόν Σάντα Φε, η γηπεδούχος ομάδα έχει κατακτήσει μόνο μία φορά τους τρείς βαθμούς της νίκης, τέσσερις φορές οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί ισόπαλες, και τέσσερις νίκες έχει σημειώσει η ομάδα του Λα Πλάτα.

Κολόν Σάντα Φε:

Βαθμολογική θέση: Η γηπεδούχος Κολόν Σάντα Φε βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς.

Εντός έδρας ρεκόρ: 4 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 0 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Με ακόμη μία ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα, συνέχισε την αγωνιστική της δράση και την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα της Σάντα Φε. Οι “κοκκινόμαυροι” αντιμετώπισαν εκτός έδρας την ομάδα της Ατλέτικο Ραφαέλα, και επηρεασμένοι απο το χαμένο πέναλτυ στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκαν με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου πίσω στο σκόρ. Όμως με άμεση απάντηση, μετά απο δέκα λεπτά το παιχνίδι ισοφαρίστηκε σε 1-1, όπου ήταν και το τελικό σκόρ.

Κατάσταση: Αν και παραμένει αήττητη για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική, η ομάδα του Diego Osella, δείχνει αδυναμία στο να κρατήσει το υπέρ της σκόρ, έχωντας πέντε αρνητικά αποτελέσματα, στις οχτώ τελευταίες αναμετρήσεις.

Εστουδιάντες:

Βαθμολογική θέση: Η φιλοξενούμενη Εστουδιάντες, βρίσκεται 5η στον βαθμολογικό πίνακα, έχωντας 26 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 3 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 1 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Με την μόλις δεύτερη ήττα της στην φετινή Torneo Final, συνέχισε την 16η αγωνιστική, η ομάδα του Λα Πλάτα. Οι “ποντικοσφάχτες” φιλοξένησαν την ομάδα της Γοδόι Κρούζ, σε μία αναμέτρηση όπου αν και όλα έδειχναν πως καταλήγουν ισόπαλα, ένα γκόλ των φιλοξενούμενων εννέα λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα, έδωσε την ήττα στους γηπεδούχους με 0-1.

Κατάσταση: Προβληματισμούς δημιουργεί η αγωνιστική κατάσταση, της ομάδας του Mauricio Pellegrino, εφόσον η τελευταία της ήττα ήταν το τρίτο συνεχόμενο αποτυχημένο αποτέλεσμα.

Εκτίμηση: Δυνατή αναμέτρηση προβλέπεται η συγκεκριμένη, εφόσον και οι δύο ομάδες χρησιμοποιούν τον ίδιο τρόπο κλειστού παιχνιδιού. Έτσι εφόσον δύσκολα κάποια απο τις δύο θα ξεχωρίσει, προτείνεται η ΙΣΟΠΑΛΙΑ στο 2.90 στην vistabet.

ΡΟΖΑΡΙΟ ΣΕΝΤΡΑΛ – ΟΛΙΜΠΟ (23:10)

Αγώνας πρώτου γύρου: Ολίμπο – Ροζάριο Σεντράλ 1-0

Έδρα: “ Estadio Dr. Lisandro de la Torre “

Προιστορία: Απο τρείς αναμετρήσεις απαρτίζεται η προιστορία των δύο ομάδων στην Ροζάριο, όπου οι γηπεδούχοι έχουν κατακτήσει μόνο μία φορά την νίκη, με τις υπόλοιπες δύο αναμετρήσεις να έχουν λήξει ισόπαλες.

Ροζάριο Σεντράλ:

Βαθμολογική θέση: Η Ροζάριο Σεντράλ, έχωντας 23 βαθμούς, βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Εντός έδρας ρεκόρ: 5 Νίκες – 1 Ισοπαλίες – 3 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Ήττα προέβλεπε η προηγούμενη αγωνιστική στροφή του πρωταθλήματος, για την ομάδα της Ροζάριο. Τα “καθάρματα” φιλοξενήθηκαν απο την ομάδα της Βελέζ Σάρσφιλντ, σε μία αναμέτρηση όπου με το “καλημέρα” βρέθηκε να κυνηγάνε το σκόρ και με μειονέκτημα παικτών, κατέρευσαν στην συνέχεια. Δεχόμενοι ακόμη τρία γκόλ, αντέδρασαν στο τέλος της αναμέτρησης, μειώνοντας το σκόρ, και δεχόμενοι την ήττα με 4-1.

Κατάσταση: Δεύτερο συνεχόμενο αποτυχημένο αποτέλεσμα για την ομάδα του Miguel Angel Russo, δημιουργώντας “μαύρα σύννεφα” στις τάξεις της ομάδας.

Ολίμπο:

Βαθμολογική θέση: Η αντίπαλος Ολίμπο, βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας, έχωντας 23 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 1 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 2 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Με την πέμπτη της ισοπαλία στο πρωτάθλημα, συνέχισε στην 16η αγωνιστική, η ομάδα της Μπαχία Μπλάνκα. Οι “κιτρινόμαυροι” φιλοξένησαν στην έδρα τους την Ρίβερ Πλέιτ και αν και βρέθηκαν πρώτοι πίσω στο σκόρ, ισοφάρισαν λίγο πρίν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου σε 1-1, το οποίο έμελλε να ήταν και το τελικό σκόρ.

Κατάσταση: Για ακόμη μία αγωνιστική, τέταρτη στην σειρά, η ομάδα του Walter Perazzo έμεινε αήττητη, παρουσιάζωντας ένα θετικό αγωνιστικό πρόσωπο.

Εκτίμηση: Και οι δύο ομάδες κινούνται σε ίδια αγωνιστικά πλαίσια, με αποτέλεσμα δύσκολα κάποια απο τις δύο να κάνει την διαφορά στην συγκεκριμένη αναμέτρηση. Έτσι προτείνεται η ΙΣΟΠΑΛΙΑ στο 3.25 στην sportingbet.

ΓΟΔΟΙ ΚΡΟΥΖ – ΒΕΛΕΖ ΣΑΡΣΦΙΛΝΤ (01:20)

Αγώνας πρώτου γύρου: Βελέζ Σάρσφιλντ – Γοδόι Κρούζ 2-1

Έδρα: “ Estadio Malvinas Argentinas “

Προιστορία: Έξι φορές οι δύο ομάδες έχουν μονομαχήσει στην έδρα της Γοδόι Κρούζ, όπου δύο νίκες έχουν κατακτηθεί απο τους γηπεδούχους, μία ισοπαλία έχει σημειωθεί και τρείς φορές η φιλοξενούμενη Βελέζ Σάρσφιλντ έχει φύγει με ψηλά το κεφάλι απο την Μεντόζα.

Γοδόι Κρούζ:

Βαθμολογική θέση: Στην 2η θέση του πρωταθλήματος πορεύεται, μέχρι στιγμής, έχωντας 28 βαθμούς, η ομάδα της Γοδόι Κρούζ.

Εντός έδρας ρεκόρ: 5 Νίκες – 1 Ισοπαλίες – 2 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Με ακόμη μία νίκη συνέχισε την αγωνιστική της πορεία και στην περασμένη αγωνιστική, η ομάδα της Μεντόζα. Το “εξπρές” αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα της Εστουδιάντες, και πετυχαίνοντας ένα γκόλ στα τελευταία εννέα λεπτά της αναμέτρησης, έκλεψε την νίκη με 0-1.

Κατάσταση: Σε εξαιρετική φόρμα εμφανίζεται η ομάδα του Jorge Almiron, η οποία συνέχισε για τρίτη σερί αγωνιστική τα νικηφόρα αποτελέσματα.

Βελέζ Σάρσφιλντ:

Βαθμολογική θέση: Η ομάδα της Βελέζ Σάρσφιλντ, βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 23 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 2 Νίκες – 0 Ισοπαλίες – 5 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Επιστροφή στις νίκες, στην προηγούμενη αγωνιστική, για την ομάδα του Μπουένος Άιρες. Το “φρούριο” φιλοξένησε την Ροζάριο Σεντράλ, και με δύο γκόλ σε κάθε ημίχρονο, και δίχως να χάσει λεπτό το ρυθμό του αγώνα, πήρε εκοφαντική νίκη με 4-1.

Κατάσταση: Επιτέλους νίκη για την ομάδα του Jose Oscar Flores, η οποία έσπασε με εκοφαντικό τρόπο, το αρνητικό σερί των τεσσάρων σερί αποτυχημένων αποτελεσμάτων.

Εκτίμηση: Αρκετά φορμαρισμένη παρουσιάζεται στις τελευταίες αναμετρήσεις της η ομάδα της Γοδόι Κρούζ και έχωντας το αβαντάζ της έδρας, δύσκολα η φιλοξενούμενη Βελέζ Σάρσφιλντ θα αντισταθεί, εφόσον δείχνει πως μακριά απο το “σπίτι” της τα έχει χαμένα. Έτσι προτείνεται ο ΆΣΣΟΣ στο 2.12 στην stoiximan.

Επίσης ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την αναμέτρηση ΕΒΕΡΤΟΝ – ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΥ, που προσφέρεται με 0% ΓΚΑΝΙΟΤΑ!!!!