Α' Αργεντινής 24/02: Γοδόι-Ροζάριο & Τίγκρε-Αρχεντίνος Τζούνιορς

Η 4η αγωνιστική στροφή της Torneo Final στην Αργεντινή ρίχνει αυλαία με τρεις αναμετρήσεις!

ΓΟΔΟΙ ΚΡΟΥΖ – ΡΟΖΑΡΙΟ ΣΕΝΤΡΑΛ (22:00)

Godoy Cruz vs Rosario Central

Αγώνας πρώτου γύρου: Ροζάριο Σεντράλ – Γοδόι Κρούζ 1-0

Έδρα: “Malvinas Argentinas”

Προιστορία: Με τρείς αναμετρήσεις διαγράφεται η προιστορία των δύο ομάδων. Με γηπεδούχο την ομάδα της Γοδόι Κρούζ, 2 φορές η ομάδα του Jorge Almiron πήρε τους βαθμούς της νίκης, ενώ 1 φορά η αναμέτρηση έχει λήξει ισόπαλη.

Γοδόι Κρούζ:

Βαθμολογική θέση: Μετά απο τρείς αγωνιστικές η Γοδόι Κρούζ βρίσκεται στην 5η θέση του πρωταθλήματος με 6 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Το “εξπρές” φιλοξενήθηκε για την τρίτη αγωνιστική της Torneo Final απο την Ρίβερ Πλέιτ. Αν και βρέθηκε απο νωρίς πίσω στο σκόρ, η ομάδα της Μεντόζα με ένα γκόλ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού πήρε την νίκη με 1-2.

Κατάσταση: Αν και ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, η Γοδόι Κρούζ σημείωσε δύο συνεχόμενες νίκες, ανεβάζοντας παράλληλα και την ψυχολογίας της ομάδας.

Ροζάριο Σεντράλ:

Βαθμολογική θέση: Η φιλοξενούμενη Ροζάριο Σεντράλ με το πέρας των τριών αγωνιστικών βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Τα “καθάρματα” φιλοξένησαν την Χιμνάσια Λα Πλάτα στην προηγούμενη αγωνιστική της Torneo Final. Αν και βρέθηκαν πρώτοι να κυνηγάνε το σκόρ, οι παίκτες της Ροζάριο πέτυχαν την ανατροπή και πήραν την νίκη με 3-1.

Κατάσταση: Ανεβασμένη αρκετά η ομάδα του Miguel Angel Russoη οποία συνεχίζει το πρωτάθλημα δίχως ήττα.

Εκτίμηση: Θα ποντάρω στην έδρα της Γοδόι Κρούζ και παράλληλα στον ΆΣΣΟ στο 2.40 στην stoiximan.

ΤΙΓΚΡΕ – ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ (00:15)

Tigre vs Argentinos Juniors

Αγώνας πρώτου γύρου: Αρχεντίνος Τζούνιορς – Τίγκρε 1-0

Έδρα: “Jose Dellagiovanna”

Προιστορία: Οι δύο ομάδες έχουν σχηματίσει μια προιστορία με 6 αναμετρήσεις. Αρχικά η γηπεδούχος Τίγκρε έχει πάρει την νίκη 2 φορές, η αναμετρήση έχει λήξει 3 φορές ισόπαλη και μόνο μία φορά η Αρχεντίνος Τζούνιορς έχει πάρει το τρίποντο.

Τίγκρε:

Βαθμολογική θέση: Η γηπεδούχος Τίγκρε βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς μετά απο τρείς αγωνιστικές.

Προηγούμενη αγωνιστική: Οι “ματαντόρες” φιλοξενήθηκαν απο την Ρασίνγκ Κλούμπ για την τρίτη αγωνιστική της Torneo Final. Ένα γκόλ στην αρχή της αναμέτρησης ήταν αρκετό να δώσει την νίκη στην ομάδα της Βικτώρια.

Κατάσταση: Πρώτη νίκη για την ομάδα του Fabian Alegreμετά απο δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

Αρχεντίνος Τζούνιορς:

Βαθμολογική θέση: Η Αρχεντίνος Τζούνιορς μετα απο τρείς αγωνιστικές βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με απολογισμό μέχρι στιγμής 3 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα του Μπουένος Άιρες φιλοξένησε την περασμένη αγωνιστική την Σαν Λορέντζο και δεχόμενη απο ένα γκόλ σε κάθε ημίχρονο γνώρισε την ήττα με 0-2.

Κατάσταση: Προβληματίζει η ομάδα του Claudio Borghiπου αν και μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα, στις δύο τελευταίες αγωνιστικές έχει σημειώσει δύο ήττες.

Εκτίμηση: Και οι δύο ομάδες κινούνται σε κοινά αγωνιστικά πλαίσια με την ΙΣΟΠΑΛΙΑ στο 3.10 στην sportingbet να ταιριάζει στην περίσταση.

Ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την μεγάλη αναμέτρηση της ημέρας ΕΣΠΑΝΙΟΛ-ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ που προσφέρεται με 0% γκανιότα!!!