Α' Αργεντινής 23/2: Μπόκα-Εστουδιάντες και ακόμα δύο αναμετρήσεις..

Από: Μαρίνος Πάντζης

22/02/2014

Η συνέχεια για το πρωτάθλημα Torneo Final της Αργεντινής δίνεται με 4 αναμετρήσεις!

H δεύτερη μέρα συνεχίζεται με ακόμα τέσσερις αγώνες, απο τους οποίους οι τρεις θα μας απασχολήσουν στοιχηματικά.

ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΙΣ – ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΡΑΦΑΕΛΑ (22:00)

Newells Old Boys vs Atletico Rafaela

Αγώνας πρώτου γύρου: Ατλέτικο Ραφαέλα – Νιούελς Όλντ Μπόις 0-2

Έδρα: “Marcelo Bielsa”

Προιστορία: Δύο αναμετρήσεις αποτελούν την μέχρι στιγμής προιστορία των δύο ομάδων. Και τους δύο αγώνες του έχει κατακτήσει η ομάδα την Νιούελς Όλντ Μπόις.

Νιούελς Όλντ Μπόις:

Βαθμολογική θέση: Η ομάδα της Νιούελς Όλντ Μπόις, μετά απο τρείς αγωνιστικές βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 2 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Για την τρίτη στροφή της Torneo Final, η ομάδα απο την Ροζάριο φιλοξενήθηκε απο την Μπελγράνο. Σπαταλώντας ένα ημίχρονο και οι δύο ομάδες, πρώτη πέτυχαν γκόλ οι “λεπροί” και έξι λεπτά αργότερα δέχθηκαν το γκόλ της ισοπαλίας, μένωντας παράλληλα και στο τελικό 1-1.

Κατάσταση: Χωρίς νίκη στις τρείς πρώτες αγωνιστικές η ομάδα του Alfredo Berti, προβληματίζοντας με τις εμφανίσεις της.

Ατλέτικο Ραφαέλα:

Βαθμολογική θέση: Η Ατλέτικο Ραφαέλα βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 7 πόντους, μετά απο τρείς αγωνιστικές.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα του Jorge Burruchangaφιλοξένησε για την τρίτη αγωνιστική την Μπόκα Τζούνιορς. Ένα γκόλ των γηπεδούχων στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην ομάδα απο την Ραφαέλα με σκόρ 1-0.

Κατάσταση: Δεύτερη σερί νίκη για την Ατλέτικο Ραφαέλα, η οποία δείχνει ανεβασμένη τον τελευταίο καιρό.

Εκτίμηση: Η Νιούελς περνάει μια αγωνιστική κρίση τον τελευταίο καιρό, ενώ η Ατλέτικο Ραφαέλα δείχνει ανεβασμένη ύστερα απο τα δύο νικηφόρα αποτελέσματα. Προτείνεται το GOAL/GOALστο 1.95 στην stoiximan., εφόσον και οι δύο θα παλέψουν για ένα γρήγορο γκόλ.

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ – ΚΙΛΜΕΣ (22:00)

San Lorenzo vs Quilmes

Αγώνας πρώτου γύρου: Κίλμες – Σαν Λορέντζο 3-2

Έδρα: “Pedro Bidegain”

Σαν Λορέντζο:

Βαθμολογική θέση: Η πρωταθλήτρια της Torneo Inicial, μετά απο τρείς αγωνιστικές βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Για την προηγούμενη αγωνιστική, η Σαν Λορέντζο φιλοξενήθηκε απο την Αρχεντίνος Τζούνιορς. Οι “άγιοι” πετυχαίνοντας απο ένα γκόλ σε κάθε ημίχρονο πήραν εύκολη νίκη με 0-2.

Κατάσταση: Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Edgardo Bauza, η οποία δείχνει να συνέρχεται απο την σφαλιάρα στην πρώτη αγωνιστική της Torneo Final.

Κίλμες:

Βαθμολογική θέση: Στην 20η και τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η φιλοξενούμενη Κίλμες δίχως ακόμα βαθμό.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα του Ricardo Lombardiφιλοξένησε στην περασμένη αγωνιστική την ομάδα της Κολόν Σάντα Φε. Δύο γκόλ μέσα σε τρία λεπτά έφταναν για να δώσουν την ήττα με 0-2 στην γηπεδούχο Κίλμες.

Κατάσταση: Χωρίς νίκη και την τρίτη αγωνιστική η ομάδα της Κίλμες, η οποία συνεχίζει τις αρνητικές εμφανίσεις.

Εκτίμηση: Ανεβασμένη η Σαν Λορέντζο ύστερα και απο δύο νικηφόρα αποτελέσματα υποδέχεται την προβληματισμένη Κίλμες. Προτείνεται το OVER 2,5στο 2.30 στην sportingbetεφόσον αναμένονται γκόλ στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ – ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ (23:15)

Boca Juniors vs Estudiantes

Αγώνας πρώτου γύρου: Εστουδιάντες – Μπόκα Τζούνιορς 2-0

Έδρα: “Alberto J. Armando”

Προιστορία: Οι δύο ομάδες έχουν δημιουργήσει μια προιστορία 8 αγώνων. Με γηπεδούχο την Μπόκα Τζούνιορς, η ομάδα του Μπουένος Άιρες έχει πάρει 3 φορές την νίκη, 3 φορές η αναμέτρηση έχει έρθει ισόπαλη και 2 φορές η Εστουδιάντες έφυγε με το τρίποντο απο το “Μπομπονέρα”.

Μπόκα Τζούνιορς:

Βαθμολογική θέση: Τρείς θέσεις μακριά απο την τελευταία θέση βρίσκεται η Μπόκα Τζούνιορς. Συγκεκριμένα η ομάδα του Μπουένος Άιρες φιγουράρει στην 17η θέση της βαθμολογίας με μόνο 1 βαθμό.

Προηγούμενη αγωνιστική: Οι “γενοβέζοι” φιλοξενήθηκαν για την τρίτη αγωνιστική της Torneo Final απο την Ατλέτικο Ραφαέλα. Σπαταλώντας ένα ημίχρονο και δεχόμενη γκόλ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Carlos Bianchiηττήθηκε με 1-0.

Κατάσταση: Δίχως νίκη για τρίτη σερί αγωνιστική η Μπόκα Τζούνιορς, φέρνοντας και κρίση στις τάξεις της ομάδας.

Εστουδιάντες:

Βαθμολογική θέση: Πρωτοπόρος του πρωταθλήματος με τρία στα τρία βρίσκεται η Εστουδιάντες. Σε τρείς αγωνιστικές η ομάδα του Λα Πλάτα έχει πετύχει ισάριθμες νίκες.

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα του Mauricio Pellegrinoφιλοξένησε την περασμένη αγωνιστική την Λανούς. Οι “ποντικοσφάχτες” δέκα λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης πήραν προβάδισμα στο σκόρ και αφού ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με γκόλ-πέναλτυ στο δεύτερο 45λεπτο πήραν την νίκη με 2-1.

Κατάσταση: Τρία στα τρία για το “τρένο” του Λα Πλάτα, που συνεχίζει ακάθεκτο τα νικηφόρα αποτελέσματα.

Εκτίμηση: Η Μπόκα Τζούνιορς προβληματίζει με τις εμφανίσεις της ενώ η Εστουδιάντες συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα. Αξίζει το ρίσκο στο ΔΙΠΛΟ στο 2.80 στην vistabet.

Ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την μεγάλη αναμέτρηση που θα ρκίνει μία κατηγορία ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΑΡΗΣ που προσφέρεται με 0% γκανιότα!!!