Α' Αργεντινής 2/4: Κολόν Σάντα Φε-Όλ Μπόις & Ρίβερ Πλέιτ-Νιούελς Ολντ Μπόις

Η εμβόλιμη και 11η αγωνιστική στροφή της Torneo Final στην Αργεντινή, συνεχίζει με την δεύτερη μέρα αγωνιστικής δράσης.

Το στοιχηματικό μενού περιέχει τέσσερις αναμετρήσεις, απο τις οποίες οι δύο θα μας απασχολήσουν για να δώσουμε τις εκτιμήσεις μας.

ΚΟΛΟΝ ΣΑΝΤΑ ΦΕ – ΟΛ ΜΠΟΙΣ (23:10)

Αγώνας πρώτου γύρου: Όλ Μπόις – Κολόν Σάντα Φε 0-0

Έδρα: “Brigadier General Estanislao Lopez”

Προιστορία: Τρείς αναμετρήσεις αποτελούν την, μέχρι στιγμής, προιστορία των δύο ομάδων στην Σάντα Φε. Η γηπεδούχος Κολόν έχει κατακτήσει μία φορά την νίκη, με τις υπόλοιπες δύο αναμετρήσεις να έχουν λήξει ισόπαλες.

Κολόν Σάντα Φε:

Βαθμολογική θέση: Στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα φιγουράρει η Κολόν Σάντα Φε, έχωντας 18 βαθμούς.

Εντός έδρας ρεκόρ: 3 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 0 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Την δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα της Final, σημείωσε στην περασμένη αγωνιστική, η ομάδα της Κολόν Σάντα Φε. Το σύνολο του Diego Osellaφιλοξενήθηκε απο την Άρσεναλ Σαραντί, και αφού δέχθηκε ένα γκόλ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, δεν κατάφερε να αντιδράσει και ηττήθηκε με 1-0.

Κατάσταση: Ήττα μετά απο καιρό για την Κολόν, η οποία συνέχιζε αήττητη μετά την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ολ Μπόις:

Βαθμολογική θέση: Η αντίπαλος Όλ Μπόις βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, με 13 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 1 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 2 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Ούτε στην προηγούμενη αγωνιστική δεν κατάφερε να νικήσει η ομάδα της Όλ Μπόις. Οι παίκτες του Ricardo Jose Rodriguez φιλοξένησαν την ομάδα της Γοδόι Κρούζ, και δίχως να πετύχουν αμφότερες κάποιο γκόλ σε όλη την αναμέτρηση, έμειναν στο ισόπαλο 0-0.

Κατάσταση: Με μόνο τρείς νίκες συνεχίζει το πρωτάθλημα η ομάδα της Όλ Μπόις, η οποία παρουσιάζει αμυντικά προβλήματα.

Εκτίμηση: Αν και ερχόμενη απο ήττα, η ομάδα της Κολόν Σάντα Φε μοιάζει το φαβορί στην αναμέτρηση, εφόσον με νίκη μένει στην κορυφή της βαθμολογίας. Η αντίπαλος Όλ Μπόις δεν δείχνει ικανή στο να σταματήσει την ομάδα απο την Σάντα Φε, και έτσι καταλήγουμε στον ΆΣΣΟ στο 2.30 στην stoiximan.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΙΤ – ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΙΣ (02:15)

Αγώνας πρώτου γύρου: Νιούελς Όλντ Μπόις – Ρίβερ Πλέιτ 1-0

Έδρα: “Estadio Monumental”

Προιστορία: Οχτώ φορές η ομάδα της Ρίβερ Πλέιτ έχει φιλοξενήσει στο Μπουένος Άιρες την Νιούελς Όλντ Μπόις. Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει τρείς νίκες, τέσσερις φορές η αναμέτρηση έχει λήξει ισόπαλη και μόνο μία φορά οι “λεπροί” έχουν φύγει νικητές απο το “Monumental”.

Ρίβερ Πλέιτ:

Βαθμολογική θέση: Η γηπεδούχος Ρίβερ Πλέιτ βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς.

Εντός έδρας ρεκόρ: 4 Νίκες – 0 Ισοπαλίες – 1 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Μεγάλη νίκη πέτυχε στην περασμένη αγωνιστική, η Ρίβερ Πλέιτ. Φιλοξενούμενη της μισητής Μπόκα Τζούνιορς, η ομάδα του Ramon Diazαν και ισοφαρίστηκε στο πρώτο της γκόλ στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε το νικητήριο γκόλ τέσσερα λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, παίρνωντας γλυκιά εκδίκηση απο την ήττα στην Torneo Inicial.

Κατάσταση: Η ψυχολογία έχει φτάσει στα ύψη στην ομάδα της Ρίβερ Πλέιτ, εφόσον οι “εκατομμυριούχοι” πέτυχαν την δεύτερη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα, ανεβαίνωντας και βαθμολογικά.

Νιούελς Όλντ Μπόις:

Βαθμολογική θέση: Η φιλοξενούμενη Νιούελς Όλντ Μπόις, βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 0 Νίκες – 3 Ισοπαλίες – 2 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Ακόμη μία ισοπαλία σημείωσε στην δέκατη στροφή του πρωταθλήματος, η ομάδα της Νιούελς Όλντ Μπόις. Οι “λεπροί” αντιμετώπισαν εντός έδρας την ομάδα της Κίλμες, σε μία αναμέτρηση όπου αν και η γηπεδούχος Νιούελς πήρε προβάδισμα προς το τέλος της αναμέτρησης, ισοφαρίστηκε δύο λεπτά πριν την λήξη, και δίχως περιθώρια αντίδρασης, έμεινε στο τελικό 1-1.

Κατάσταση: Για ακόμη μία αγωνιστική, η ομάδα του Alfredo Berti μοίρασε βαθμούς, εφόσον στους τελευταίους οχτώ αγώνες, η μισές αναμετρήσεις έχουν λήξει ισόπαλες.

Εκτίμηση: Τρομερά ανεβασμένη δείχνει η ομάδα της Ρίβερ Πλέιτ μετά και την νίκη της στο μεγάλο κλάσικο. Αντίθετα, η Νιούελς Όλντ Μπόις δεν μοιάζει καθόλου με την ομάδα στην Torneo Inicial, παρουσιάζωντας μεγάλα προβλήματα στις εμφανίσεις της. Έτσι προτείνεται ο ΆΣΣΟΣ στο 2.05 στην sportingbet.

Επίσης ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την μεγάλη αναμέτρηση μεταξύ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και ΠΑΟΚ, που προσφέρεται με 0% ΓΚΑΝΙΟΤΑ!!!