Α' Αργεντινής 11/4: Τίγκρε - Όλ Μπόις και Ροζάριο Σεντράλ - Μπελγράνο

Από: Μαρίνος Πάντζης

10/04/2014

Στην Torneo Final της Αργεντινής, το πρωτάθλημα συνεχίζει με την 13η αγωνιστική και δύο αναμετρήσεις ανοίγουν την αυλαία.

Και οι δύο αγώνες θα μας απασχολήσουν στοιχηματικά, δίνωντας και τις εκτιμήσεις μας.

ΤΙΓΚΡΕ – ΟΛ ΜΠΟΙΣ (00:00)

Αγώνας πρώτου γύρου: Όλ Μπόις – Τίγκρε 0-0

Έδρα: “Jose Dellagiovanna”

Προιστορία: Απόλυτα μοιρασμένη παρουσιάζεται η προιστορία των δύο ομάδων, μονομαχώντας στην έδρα της Τίγκρε. Στις τρείς αναμετρήσεις, μία φορά οι γηπεδούχοι έχουν πάρει την νίκη, μία φορά η αναμέτρηση έχει λήξει ισόπαλη και μία φορά η φιλοξενούμενη Όλ Μπόις έχει κατακτήσει την εκτός έδρας νίκη.

Τίγκρε:

Βαθμολογική θέση: Η ομάδα της Τίγκρε βρίσκεται 15η στην βαθμολογία του πρωταθλήματος, έχωντας 13 βαθμούς.

Εντός έδρας ρεκόρ: 0 Νίκες – 5 Ισοπαλίες – 0 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε στην προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα της Τίγκρε. Οι “τίγρεις” αφού φιλοξενήθηκαν απο την Άρσεναλ Σαραντί σε μία αναμέτρηση που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα καταλήξουν ισόπαλες, πέτυχαν γκόλ επτά λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα, κλέβωντας τους βαθμούς της νίκης με 0-1.

Κατάσταση: Με μόλις μία νίκη στους τελευταίους οχτώ αγώνες, συνεχίζει η ομάδα του Fabian Alegre, η οποία υιοθετώντας ένα πολύ συντηρητικό ποδόσφαιρο δύσκολα σκοράρει και δέχεται γκόλ.

Όλ Μπόις:

Βαθμολογική θέση: Μια θέση πιο κάτω και συγκεκριμένα στην 16η, έχωντας 13 βαθμούς, βρίσκεται η φιλοξενούμενη Όλ Μπόις.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 1 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 3 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα για ακόμη μία αγωνιστική έδωσε η ομάδα της Όλ Μπόις. Η “Όλμπο” φιλοξένησε την Σαν Λορέντζο, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος, και έχωντας προβάδισμα ενός γκόλ απο το πρώτο δεκαπεντάλεπτο της αναμέτρησης, έχασε την γή κάτω απο τα πόδια της στα τελευταία λεπτά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η φιλοξενούμενη Σαν Λορέντζο πέτυχε δύο γκόλ μέσα σε πέντε λεπτά ανατρέπωντας το εις βάρος της σκηνικό, δίνωντας στην Όλ Μπόις την ήττα με 1-2.
Κατάσταση: Σε κακή αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η ομάδα του Ricardo Jose Rodriguez, η οποία παρουσιάζωντας ένα αρνητικό αγωνιστικό πρόσωπο, συνεχίζει για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη.

Εκτίμηση: Η γηπεδούχος Τίγκρε δεν έχει σημειώσει ακόμα νίκη στην έδρα της, εφόσον στις πέντε εντός αναμετρήσεις της έχει σημειώσει ισάριθμες ισοπαλίες. Αντίθετα, η Όλ Μπόις αγωνιζόμενη εκτός έδρας δείχνει να μην μπορεί να καταφέρει πολλά σημειώνοντας σε έξι αναμετρήσεις μόνο μία νίκη. Έτσι αρχικά προτείνεται η ΙΣΟΠΑΛΙΑ στο 3.15 στην stoiximan και ο ΆΣΣΟΣ στο 2.00 στην ίδια εταιρεία, εφόσον η Τίγκρε αναμένεται ανεβασμένη μετά και την νίκη στην περασμένη αγωνιστική.

ΡΟΖΑΡΙΟ ΣΕΝΤΡΑΛ – ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ (02:10)

Αγώνας πρώτου γύρου: Μπελγράνο – Ροζάριο Σεντράλ 0-1

Έδρα: “ Dr. Lisandro de la Torre”

Προιστορία: Τρείς μόνο φορές οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί στην έδρα της Ροζάριο Σεντράλ και δύο φορές η αναμέτρηση έχει λήξει υπέρ των γηπεδούχων και μία ισόπαλη.

Ροζάριο Σεντράλ:

Βαθμολογική θέση: Η Ροζάριο Σεντράλ, έχωντας 18 βαθμούς, βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Εντός έδρας ρεκόρ: 3 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 1 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Ακόμη μία νίκη πέτυχε η ομάδα της Ροζάριο Σεντράλ, στην προηγούμενη καμπή του πρωταθλήματος. Τα “καθάρματα” φιλοξενήθηκαν απο την Νιούελς Όλντ Μπόις και αφού πέτυχαν με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου το 0-1, το υπερασπίστηκαν μέχρι το τέλος, παίρνωντας και τους τρείς βαθμούς.

Κατάσταση: Αρκετά ανεβασμένη παρουσιάζεται η ομάδα του Miguel Angel Russo, η οποία συνέχισε για δεύτερη σερί αγωνιστική τα νικηφόρα αποτελέσματα.

Μπελγράνο:

Βαθμολογική θέση: Η αντίπαλος Μπελγράνο, βρίσκεται 12η στον βαθμολογικό πίνακα της Torneo Final, με 15 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 2 Νίκες – 1 Ισοπαλίες – 3 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Μεγάλη νίκη πέτυχε στην προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα της Μπελγράνο. Το συγκρότημα απο την Κόρντομπα φιλοξένησε την Ρίβερ Πλέιτ, σε μία αναμέτρηση όπου στο πρώτο ημίχρονο αν και σκόραραν απο μία φορά και οι δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι με γκόλ πέντε λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα, έκλεψαν την νίκη με 2-1.

Κατάσταση: Επιτέλους νικηφόρο αποτέλεσμα για την ομάδα του Ricardo Zielinski, η οποία αγνοούσε την χαρά της νίκης για έξι συνεχόμενες αγωνιστικές.

Εκτίμηση: Αρκετά δυνατή εμφανίζεται η γηπεδούχος Ροζάριο στην έδρα της μένωντας αήττητη για πέντε αναμετρήσεις, και αντιμετωπίζωντας την Μπελγράνο η οποία δεν τα πάει καλά με τα εκτός έδρας της, έχωντας σαν αποτέλεσμα να δίνεται ο ΆΣΣΟΣ στο 1.80 στην sportingbet.

Επίσης ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την αναμέτρηση ΟΣΑΣΟΥΝΑ – ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ, που προσφέρεται με 0% ΓΚΑΝΙΟΤΑ!!!